Szukaj

Jak wybrać idealne zaproszenia ślubne

zaproszenia slubne

Organizacja uroczystości weselnych to spore wyzwanie dla przyszłych małżonków. Poza zarezerwowaniem sali weselnej, ustaleniem terminu w kościele czy Urzędzie Stanu Cywilnego oraz wyborem garderoby, nie można zapomnieć o stosownym zaproszeniu osób, które chce się ugościć w tym ważnym dniu.

Gdzie kupować zaproszenia?

W każdym większym mieście znaleźć można kilka firm, oferujących oryginalne zaproszenia ślubne. Z katalogiem zaproszeń można zapoznać się na miejscu. Niektóre firmy mają też katalog internetowy. Często jednak bywa tak, że zaproszenie, na które zupełnie nie zwróci się uwagi przy przeglądaniu katalogu na stronie, urzeknie nas na miejscu i odwrotnie – wybrane ze strony zaproszenie, „na żywo” nie zachwyci.

Dlatego warto zarezerwować sobie czas na wspólne, spokojne wybranie wzoru. A może ktoś ze znajomych zajmuje się rękodziełem? Zaproszenia ślubne ręcznie robione są wyjątkowe – każde z nich jest nieco inne, można też samemu zaprojektować wzór i poprosić kogoś o jego realizację.

Ciekawe i oryginalne zaproszenia ślubne

Istnieje wiele rodzajów zaproszeń. Różnią się one:

  • sposobem otwierania (na bok, do góry lub w formie rozwijanego rulonu) i orientacją (pozioma, pionowa),
  • ilością szczegółów – znaleźć można zarówno bardzo ozdobne, jak i minimalistyczne i proste wzory,
  • techniką wykonania – zaproszenia wyklejane, wycinane laserowo czy też zaproszenia ślubne ręcznie robione techniką scrapbookingu,
  • stylem – oficjalne i poważne, z tekstem pisanym w staropolskim stylu, a także zabawne i wierszowane.

Jak wybrać konkretny wzór?

Jeżeli całe wesele ma być utrzymane w konkretnym klimacie, np. w góralskim stylu, warto uwzględnić motyw folklorystyczny na zaproszeniu. Uroczysty obiad w eleganckim pałacyku? Tutaj dobrym wyborem może być zrolowane i zapieczętowane lakiem zaproszenie z tekstem w stylu staropolskim.

Oryginalne zaproszenia ślubne na pewno zapadną gościom w pamięć i zachęcą do przybycia na ślub. Trzeba również zastanowić się, czy cały tekst zaproszenia ma być drukowany (i wybrać wówczas czcionkę), czy też uzupełniany ręcznie przez zapraszających. A może opcja pośrednia – tylko imiona i nazwiska zapraszanych będą wpisywane ręcznie? Oczywiście w takiej sytuacji należy pamiętać o poprawnej odmianie nazwisk.

Trzeba również ustalić godność „osób towarzyszących” – wpisanie ich w ten sposób na zaproszeniu nie jest zbyt grzeczne, lepiej pokazać, że zadaliśmy sobie trudu, aby choć trochę poznać gości. Wybór zaproszeń nie jest łatwą decyzją, ale dobrze przemyślane i przygotowane na pewno spodobają się gościom i zostaną zachowane na pamiątkę.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*