Odzież oddychająca

Odzież termoaktywna staje się coraz bardziej popularna wśród osób uprawiających różnego rodzaju sporty. Również w Polsce coraz więcej ludzi kupuje „oddychająca” odzież.

Materiał z którego wykonane są ciuchy termiczne zapewniają odprowadzanie potu na zewnątrz. Jest to bardzo istotne dla osób intensywnie trenujących . Dzięki bieliźnie termicznej zachowany zostaje odpowiedni mikroklimat dla ludzkiej skóry. Taka odzież sportowa nie zatrzymuje wilgoci, gdyż odprowadza ją na zewnątrz , skóra jest sucha i posiada normalną temperaturę.

https://streffa7.pl/

Natomiast w przypadku bawełny, która gromadzi pot organizm starając się ją go wysuszyć, traci to ciepło. Inwestując w bieliznę oddychającą należy pamiętać, aby była idealnie dopasowana do ciała, ponieważ wtedy będzie odprowadzała wilgoć na zewnątrz.  Nie należy ubierać pod nią innej bielizny bawełnianej, która gromadzi wilgoć i będzie powodować uczucie chłodu. Bieliznę termiczną tzw. „lekką”  stosuje się w lecie podczas dodatnich temperatur. Natomiast bielizna „średnia” używana jest gdy na dworze panują niskie i bardzo niskie temperatury. Kolejna warstwa też musi składać się z odzieży termicznej. Może nią być po prostu polar.

Ostatnia warstwa czyli zewnętrzna również powinna być wykonana z materiałów oddychających. Idealny efekt osiągniemy ubierając się w trzy warstwy odzieży termoaktywnej.  Dlatego też warto odwiedzić dobry sklep sportowy z markową odzieżą przed wyjazdem, np.  w góry zwłaszcza w sezonie zimowym , aby czerpać w pełni z szaleństwa na stoku narciarskim.

Reply