Szukaj

Czy warto inwestować w używane części zamienne do maszyn budowlanych?

hurtownia części do maszyn budowlanych

Odpowiednie zarządzanie parkiem maszyn budowlanych wpływa na ich bezawaryjność oraz umożliwia realizację prac, a tym samym zwiększa szanse na płynne zarabianie pieniędzy. Brak odpowiedniego serwisu, który często wymaga wymiany podzespołów, skutkuje niepotrzebnymi przestojami, opóźnieniami w realizacji prac oraz dodatkowymi kosztami. Rynek części do maszyn budowlanych dostarcza wielu rozwiązań. Mamy dostęp do oryginalnych podzespołów, jak i zamienników. W obiegu są również części używane, które możemy nabyć bezpośrednio od właścicieli niesprawnych już maszyn albo pośredników. W jakie rozwiązania warto inwestować?

Części New Holland i Case

Jeśli wyznacznikiem będzie dla nas cena, to jej wysokość będzie uzależniona od tego, czy zdecydujemy się na zakup oryginałów, czy ich zamienników. Oryginalne części New Holland, w które zaopatruje się hurtownia części do maszyn budowlanych, są łatwo i szybko osiągalne. Ich montaż jest gwarancją długiej, bezawaryjnej pracy maszyn. Warto po nie sięgać w przypadku specyficznych podzespołów, takich jak mosty, wszelkie elementy elektroniczne i hydrauliczne – pompy, reduktory obrotu, czy silniki jazdy. Producent części New Holland dokładnie wie jaką specyfikację techniczną musi posiadać każdy element. To zapewni maszynie długi czas eksploatacji i odpowiednią wydajność.

Części new holland

Hurtownia części do maszyn budowlanych oferuje również zamienne części Case. Odznaczają się one identycznymi parametrami jak te oryginalne. Korzystanie z takiego rozwiązania obniża koszty naprawy maszyn budowlanych nawet o 50%. Ponad 170-letnie doświadczenie firmy Case specjalizującej się w produkcji części do tego typu maszyn jest gwarancją wysokiej jakości podzespołów. Części Case produkowane z najlepszych materiałów odznaczają się wytrzymałością porównywalną do ich oryginalnych odpowiedników.

Używane często oznacza zużyte

Serwisowanie maszyn budowlanych nierozerwalnie związane jest z nakładami finansowymi, które w dużej części uzależnione są od ceny zakupu podzespołów eksploatacyjnych. Z tego powodu często sięgamy po części używane. Niestety takie decyzje obarczone są dużym ryzykiem. Części niewiadomego pochodzenia, wymontowane z niesprawnej maszyny zazwyczaj nie są poddawane weryfikacji pozwalającej na ocenę ich parametrów i stanu technicznego. W takim przypadku zakup sprawnego używanego podzespołu to wypadkowa szczęścia i minionej eksploatacji maszyny. A to dla nabywcy jest niewiadomą pozbawioną dodatkowo gwarancji producenta. Niektórzy sprzedawcy owszem dają gwarancję na rozruch, ale nie zwracają pieniędzy za montaż i demontaż oraz ewentualną przesyłkę. Rozważając zakup używanego podzespołu, nie można zapomnieć o ich wpływie na bezpieczeństwo pracy, zdrowie obsługujących je ludzi, a także na sprawność całej maszyny. W przypadku części wątpliwej jakości oszczędności powstałe w związku z atrakcyjną ceną mogą kosztować nas znacznie więcej później, gdyż niesprawny element wyrządzi jakieś szkody i doprowadzi do poważniejszych awarii.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*