Szukaj

Szczoteczka soniczna – najlepsza higiena jamy ustnej

Szczoteczka soniczna to jedne z najpopularniejszych szczoteczek do zębów, polecanych przez stomatologów i chwalonych przez użytkowników. Zasada ich działania opiera się na generowaniu rytmicznych drgań, co niezwykle korzystnie wpływa na efektywność czyszczenia zębów.

Co to jest szczoteczka soniczna?

Najważniejszą cechą szczoteczek sonicznych jest ruch drgający włosia, poruszającego się wzdłuż czyszczonych powierzchni międzyzębowych. W drgania włosie wprowadzane jest przy pomocy fali dźwiękowej; drgania z częstotliwością około 30 tysięcy na minutę generują powstawanie bąbelków (np. śliny, wody, pasty), które skutecznie wnikają w szczeliny między zębami i skutecznie usuwają znajdujące się tam bakterie.

Dzięki takim dwóm mechanizmom działania (drgania i dynamiczny przepływ płynu wokół zęba) i staranie wyprofilowanym końcówkom szczoteczki soniczne zapewnią bardzo dokładne oraz nieinwazyjne czyszczenie zębów.

Szczoteczka soniczna
Szczoteczka soniczna

Zalety i wady szczoteczki sonicznej

Największą zaleta szczoteczki sonicznej jest wspomniany już efektowny, a zarazem bezpieczny sposób czyszczenia zębów. Dociera w miejsca niedostępne dla tradycyjnej szczoteczki do zębów. Szczoteczka soniczna nie podrażnia dziąseł i nie ściera szkliwa, redukując znacznie ilość bakterii w jamie ustnej, a tym samym ograniczając powstanie płytki nazębnej i próchnicy.

Delikatność działania szczoteczki sonicznej w szczególności docenią zatem osoby o wrażliwych zębach i dziąsłach. Inne zalety to łatwość obsługi i duży komfort użytkowania.

Jako wadę szczoteczek sonicznych najczęściej wymieniana jest ich cena, rzędu nawet kilkuset złotych. Jednak w dłuższej perspektywie taka inwestycja w zdrowe i piękne zęby okazuje się być bardzo trafiona.

Koszt usuwania kamienia nazębnego oraz leczenia zębów z ubytkami znacznie przewyższa koszt zakupu sonicznej szczoteczki do zębów. Warto zatem rozważyć taką inwestycję w zdrowie jamy ustnej i piękny, przyciągający spojrzenia uśmiech.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*