Szukaj

Zabawki dla 2 latka – czyli co kupić małemu dziecku

Zabawki dla 2 latka

Planując zakup prezentu dla 2 latka, zadajemy sobie liczne pytania takie jak: „Czym się bawi 2-latek?”, „Jaki kupić prezent dla 2 latka?” bądź też „Jakie są najlepsze zabawki dla 2 latka?”. Nie są to łatwe pytania, ponieważ na rynku, dostępnych jest mnóstwo przeróżnych propozycji dla dzieci. Co więc wybrać? Zapraszamy do lektury!

Zabawki dla 2 latka – klocki konstrukcyjne

Klocki konstrukcyjne dla małego dziecka to doskonała zabawka umożliwiająca rozwijanie umiejętności poznawczych 2 latka. Co więcej, dziecko ma możliwość kreowania własnego wspaniałego świata wedle indywidualnego upodobania. Klocki konstrukcyjne mogą być drewniane oraz plastikowe. Prostsze zestawy umożliwiają układanie jednego na drugim, tworząc wieżę bądź mniejsze konstrukcje. Bardziej zaawansowane modele takie jak Bristle Blocks Klocki konstrukcyjne jeżyki Dżungla umożliwiają łączenie ze sobą poszczególnych elementów. Klocki konstrukcyjne dla dwulatka zawierają również figurki zwierząt i ludzi, dzięki czemu po zbudowaniu dowolnej konstrukcji można się nią bawić przez wiele godzin.

Bristle Blocks Klocki konstrukcyjne jeżyki Dżungla

Zabawki dla 2 latka – modelina z akcesoriami

Kolejnym doskonałym pomysłem na prezent dla 2 latka jest modelina z różnorodnymi akcesoriami. Wspomniane akcesoria to przeróżne foremki oraz urządzenia do wyciskania kształtów z modeliny. Idealnie nadają się na prezent dla dzieci wykazujących chęć do manualnych zabaw.

Modelina jest podatna na cięcie, rozrywanie oraz łączenie, przez co dziecko może w dowolny sposób kreować z niej różnorodne kształty oraz formy. Co więcej, nie farbuje oraz nie uczula dziecka. Jedną z ciekawszych propozycji, jakie możemy kupić, jest Maped, walizka, modelina + akcesoria. To bardzo podręczny zestaw z 3 pojemnikami modeliny oraz niezbędnymi przyrządami do tworzenia figur oraz wzorów. Wszystko oczywiście bezpieczne dla małego dziecka.

Maped, walizka, modelina + akcesoria

Zabawki edukacyjne dla 2 latka

Zastanawiając się nad zakupem zabawki dla dwuletniego dziecka, warto rozważyć drewniane puzzle z dziurką. Są to wygodne i proste do ułożenia puzzle posiadające otwory. Wspomniane dziurki umożliwiają dopasowanie na przykład odpowiedniego zwierzątka, warzywa bądź owocu. Takie rozwiązanie umożliwia rozwój umiejętności poznawczych i motorycznych dziecka. Szczególną uwagę warto zwrócić w tym wypadku na CzuCzu Puzzle 34 elem. z dziurką Wieś. Zestaw umożliwia łączenie i dopasowywanie elementów, przez co dziecko trenuje swoją zręczność, wyobraźnię oraz umiejętność logicznego myślenia.

CzuCzu Puzzle 34 elem. z dziurką Wieś

Pamiętajmy jednak, że decydując się na zakupu zabawki dla 2 latka, należy ją dokładnie sprawdzić pod kątem bezpieczeństwa, a także dokładności wykonania. Dwuletnie dziecko również posiada już swoje upodobania i zainteresowania pod kątem określonych zabawek. Warto więc wybrać coś, co wpisze się w aktualne preferencje małego człowieka.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*