Szukaj

Czy biżuteria dla dziecka to dobry pomysł?

Niektórzy rodzice twierdzą, że zakup biżuterii dla dziecka nie jest najlepszym pomysłem. Inni nie widzą w jej nakładaniu nic złego. Twierdzą, że dzieci uwielbiają zakupioną im biżuterię i nawet nie chcą jej zdejmować. Inni natomiast przywołują opowieści, z których pozostaje jeden wniosek, że z biżuterią warto jest poczekać nieco dłużej.

Biżuteria dziecięca nie jest odkryciem naszych czasów

Jak się okazuje, dawanie dzieciom biżuterii nie jest niczym nowym, a tradycja ta sięga czasów antycznych. Dziś najbardziej popularnym rodzajem biżuterii dla dzieci są zazwyczaj akcesoria takie, jak bransoletki i naszyjniki. Wielu rodziców nie może się również doczekać chwili, gdy swojemu maleństwu będą mogli kupić w końcu pierwszą parę kolczyków. Biżuterię ofiarowuje się nie tylko dziewczynkom, ale również chłopcom. A praktyka ta jest coraz częstsza. Czy biżuteria dziecięca jest jednak dobrym pomysłem?

biżuteria dziecięca

Czy to jest zdrowe?

Obecnie wiemy znacznie więcej o zdrowiu i bezpieczeństwie niż nasi przodkowie. Czy zatem nakładanie dziecku biżuterii jest dla niego zdrowe? Nie ma żadnych medycznych przeciwwskazań do tego, aby dzieci również nosiły biżuterię, z wyjątkiem tych oczywistych. Maleństwa mogą cierpieć na te same uczulenia, co dorośli, a ich skóra może być nawet jeszcze wrażliwsza. Z tego właśnie powodu decydują się na nałożeniu dziecku biżuterii powinniśmy uważnie obserwować skórę dziecka. Czy nie pojawiają się na niej jakieś oznaki uczulenia lub podrażnienia? Warto jest unikać biżuterii, która wykonana jest z różnego rodzaju metalów, gdyż to właśnie one najczęściej mogą powodować podrażnienie skóry. Małym dzieciom możemy również bez przeszkód przekłuwać uszy. Jedynym warunkiem, który musimy spełnić, jest ten, że drobny zabieg powinna wykonać osoba kompetentna.

Biżuteria zabawkowa – alternatywa dla metali

Alternatywny rodzajem biżuterii, w którą możemy zaopatrywać się u jubilera będzie taka, którą kupimy w sklepach z zabawkami. Ten rodzaj biżuterii sprzedawany w zestawach będzie nie tylko ozdobą dla dziecka. Zestawy do samodzielnego tworzenia biżuterii dają dzieciom możliwość trenowania swoich umiejętności manualnych, a także kreatywności. Noszenie przez dzieci biżuterii wykonanej przez nie same sprawi, że nabierze ona szczególnego znaczenia. Co więcej, będzie ona stanowiła okazję do tego, aby pochwalić się swoimi pomysłami przed innymi. Taka kreatywna zabawka przypadnie do gustu wszystkim dzieciakom oraz bez wątpienia również ich rodzicom.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*