Szukaj

Drewniany płot czy betonowy mur. Sprawdź jak dobrze odgrodzić się od sąsiada

Chyba każdy z nas wie kim jest natrętny sąsiad, zaglądający w każdy kąt i uprzykrzający życie. Cenimy sobie prywatność, dlatego przy zakładaniu ogrodzenia często pojawia się pytanie – jaki płot będzie lepszy? Czy wystarczy zainwestować w drewniane ogrodzenie czy może w betonowy mur, który schroni nas przed wścibskim wzrokiem? Warto poznać wszelkie za i przeciw dotyczące tego tematu, jeśli planujemy wykonać ogrodzenie dające poczucie prywatności.

Ogrodzenie betonowe czy z pustaka – co będzie lepsze ?

Jeśli myślimy o betonowym murze to często zastanawiamy się, co będzie lepiej spełniało swoją rolę – ogrodzenie betonowe czy z pustaka ? Obecnie ogrodzenia z pustaków łupanych są stosunkowo tanie, a równie wytrzymałe co mur betonowy. Ogrodzenia wykonywane z pustaków są jednak pracochłonne i wymagają fachowej ręki, nie są wykonywane w postaci gotowych bloków, jak w przypadku ogrodzeń betonowych. Nie ma jednak wątpliwości, że pustaki klinkierowe są bardziej efektowne i idealnie łączą się z kutymi elementami ogrodzenia. Koszt kutej bramy może i jest dość wysoki, jednak wiele osób ze względów estetycznych wybiera właśnie pustaki, a nie ogrodzenie betonowe.

A może płot drewniany?

Z całą pewnością wybór drewnianego płotu będzie najtańszą, ale również najmniej wytrzymałą inwestycją. Drewniane płoty mogą być gęsto zabudowane, przez co wzrok żadnego natrętnego sąsiada nie będzie nam szkodził, dodatkowo drewno można zaimpregnować w różnych barwach, co daje możliwość indywidualnego podejścia do wykonania ogrodzenia. Jest to jednak rozwiązanie na kilka do kilkunastu lat, w zależności od warunków i gatunku wybranego drzewa. Drewniane ogrodzenia są bowiem łatwe do uszkodzenia, wpływają na nie negatywnie czynniki atmosferyczne. Ostateczna decyzja powinna jednak zawsze należeć do właściciela działki i od efektów wizualnych, które chce on uzyskać dobierając odpowiednie ogrodzenie. Zarówno ogrodzenie betonowe, drewniane jak i wykonane z pustaków będzie dobrze spełniało swoją rolę, różnicą jest jedynie cena, estetyka oraz wytrzymałość tych materiałów.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*