Szukaj

Efektywna organizacja szafy

Szafa każdej kobiety zawiera zwykle przeróżne ubrania. Dopóki jest ich niewiele, łatwo zapanować nad porządkiem. Problem może pojawić się wówczas, gdy kolekcja staje się coraz bardziej rozbudowana. Warto poznać proste triki które pomogą w utrzymaniu porządku, oraz umożliwiają szybkie wybranie efektownej stylizacji.  

Rozdziel typy ubrań

Ważną zasadą jest rozdzielanie ubrań zgodnie z ich typem. Przykładowo, niewskazane jest mieszanie ubrań zakładanych jedynie w domu z tymi, które wybieramy na różne wyjścia. Odnosimy wrażenie, że mamy dużo ubrań, a kiedy trzeba szybko wybrać strój, w dłonie wpadają jedynie „niewyjściowe” kreacje. Dobrym pomysłem jest również grupowanie zawartości szafy zgodnie z kategoriami – spodnie, koszulki, bluzki, swetry, żakiety itp. Z pewnością dzięki temu zawartość Twojej szafy będzie bardziej przejrzysta, a ty szybciej znajdziesz wybrany element garderoby.

Zachowaj kolorystykę ubrań

Podczas porządków w szafie ułóż ubrania zgodnie z ich kolorami. Takie rozwiązanie sprawia, że wnętrze szafy wygląda bardzo efektownie i jest niezwykle praktycznie. Znacznie łatwiej jest bowiem znaleźć wybraną bluzkę, jeśli znajduje się ona w grupie ubrań o podobnej barwie.

Wykorzystaj wieszaki

Zastosowanie wieszaków sprawi, że zaoszczędzisz miejsce w szafie, a poszczególne ubrania będą lepiej widoczne. Poza tym, nie będziesz musiała za każdym razem prasować ubrań. Pamiętaj tylko o zapięciu ubrań przed powieszeniem przynajmniej na jeden guzik. Wieszaki wykorzystać możesz do przechowywania ubrań, torebek i apaszek.

Odwieszaj ubrania na miejsce

Odkładanie rzeczy na miejsce jest bardzo pomocną radą, która zapewni, że porządek w Twojej garderobie zostanie na dłużej. Dodatkowo, zrób szybki przegląd szafy np. raz w miesiącu. W ciągu kilkunastu minut popraw te ubrania, które zostały odwieszone lub odłożone na inne miejsce. Gwarantujemy pełne zadowolenie z osiągniętych w ten sposób efektów.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*