Szukaj

Ile litrów wody powinno się pić?

Bez wody nie ma życia. Jest to niezbędny element potrzebny do prawidłowego funkcjonowania człowieka. Nasz organizm składa się w 60 do 70 procent z wody. Oczywiście sięgamy po wodę jeśli mamy pragnienie, jednak odpowiednia ilość wody wypijana dziennie jest bardzo istotna. Wodę należy pić regularnie, zaleca się, by spożywać ją małymi łykami. Istotna sprawa, to mniej a częściej, ponieważ wypijana zbyt duża ilość wody w krótkim czasie, może powodować wypłukiwanie soli mineralnych z organizmu.

Ogólnie dietetycy uważają, że powinno się wypijać około 2,5 litra płynów dziennie. Oczywiście zapotrzebowanie na odpowiednią ilość wody, jaką powinno się spożywać, wiąże się również z aktywnością fizyczną danego człowieka, czy też z chorobami z jakimi niektórzy się zmagają. Tak więc w ciągu całego dnia należy dbać o siebie i dostarczać sobie odpowiednią ilość płynów. W  wielu miejscach pracy zapewniona jest dostawa wody do firm. W ten sposób pracodawca dba o swój personel.Ile litrów wody powinno się pić

Wpływ wody na funkcjonowanie organizmu

Zbyt mała ilość wody (poniżej 1,5 litra) wypijana w ciągu dnia może spowodować uczucie zmęczenia i osłabienia. W przypadku, gdy występują zawroty głowy, drżenie rąk, warto sięgnąć po wodę wysoko zmineralizowaną, bo objawy te wskazują na obniżenie elektrolitów w organizmie. Warto zwrócić uwagę na jakość wody jaką się pije. Godną polecenia wodą jest woda Staropolska. Jest ona bogata w magnez i wapń, a także wiele innych cennych składników mineralnych. Posiada ona unikalne ph 7.3. Rozlewnia tej wody zapewnia dostawę wody do firm. Wiele przedsiębiorstw zaopatruje się właśnie w wodę Staropolską. Wśród oferowanych rodzajów znajduje się woda gazowana, lekko gazowana oraz niegazowana.

 

Dbając o zdrowie należy sięgać właśnie po wody mineralne sprawdzone i dobrej jakości. Picie wody zapobiega chorobie niedokrwiennej serca, migrenie, zgadze, nadciśnieniu krwi. Wpływa na samopoczucie, kondycję organizmu i ogólne zdrowie. Również picie wody w odpowiednich ilościach chroni przed cukrzycą starczą, która może być efektem właśnie niedoboru wody.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*