Szukaj

Jak dbać o przydomową oczyszczalnie ścieków?

Obecnie coraz więcej osób decyduje się na montaż przydomowej oczyszczalni ścieków. Jest to bardzo praktyczne oraz ekonomiczne rozwiązanie. Jednak należy pamiętać, iż jeżeli decydujemy się na jej montaż powinniśmy później odpowiednio o nią zadbać. Zatem jak to zrobić?

Niezbędne oczyszczanie ścieków

Decydując się na budowę domu musimy pamiętać o tym, iż zgodnie z obowiązującym prawem powinniśmy podłączyć się do istniejącej kanalizacji lub też w przypadku jej braku należy zamontować specjalne szambo. W ostatnim czasie na rynku pojawiły się nowe rozwiązania takie jak przydomowa oczyszczalnia ścieków. Coraz więcej osób decyduje się na jej instalację na swojej działce. Choć to rozwiązanie ma wiele zalet, powinniśmy pamiętać aby o nią prawidłowo dbać.

Ścieki
Ścieki

Domowa oczyszczalnia ścieków

Przede wszystkim jeżeli posiadamy tego typu oczyszczalnię przed swoim domem musimy stosować środki piorące które ulegają biodegradacji. Nie mogą w swoim składzie zawierać fosforanów ani chloru. Aby oczyszczalnia działała w pełni sprawnie nie możemy także wprowadzać do kanalizacji olejów oraz tłuszczów, a także różnego rodzaju farb oraz rozpuszczalników. Powinniśmy także pamiętać o tym, aby nie sadzić większych roślin oraz drzew w pobliżu 3 metrów od urządzeń oraz drenażu oczyszczalni.

Właściwe odprowadzanie zanieczyszczeń z każdego gospodarstwa domowego jest obowiązkowe. Każdy dom powinien posiadać szambo lub też być podłączony do kanalizacji. Wiele gospodarstw w ostatnim czasie decyduje się także na zbudowanie przydomowej oczyszczalni ścieków. Jest to bardzo korzystne rozwiązanie, jednak powinniśmy mieć świadomość, iż jeżeli zdecydujemy się na takie rozwiązanie, powinniśmy odpowiednio o naszą oczyszczalnię dbać.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*