Szukaj

Jak zabezpieczyć sprzęt RTV i AGD przed burzą?

sprzęt RTV

Niestety nikt z nas nie może przewidzieć tego, jak zachowa się nasz sprzęt RTV i AGD podczas burzy. Często zakupujemy wartościowe sprzęty, które należy ochronić, aby nie doprowadzić do zniszczenia oraz usterek.

Jak chronić sprzęty RTV i AGD przed burzą? Co powinniśmy zabezpieczyć? Czy musimy wyłączać telewizor podczas burzy? Z pewnością te i wiele innych pytań zadaje sobie wiele osób. W dalszej części artykuły przygotowaliśmy kilka wskazówek, które z pewnością pomogą ochronić Wasze urządzenia.

Jak zabezpieczyć sprzęt RTV i AGD przed burzą?

Po pierwsze: należy uświadomić sobie, że czas czuwania jest niebezpieczny! Niestety wiele osób mylnie zakłada, że to ochroni sprzęty podczas burzy. Nie odcina to w żaden sposób urządzenia od prądu, więc tym samym w ogóle go nie zabezpiecza.

Po drugie: odłącz wszystko od prądu! W miarę możliwości powinniśmy wyłączyć wszystkie urządzenia z prądu zarówno sprzęt RTV, jak i AGD. Bez względu na to, czy chodzi o telewizor, zmywarkę czy pralkę.

sprzęt RTV

Po trzecie: nie czekaj na ostatnią chwilę! Zdarza się również, że ignorujemy pierwsze sygnały związane z wyładowaniami atmosferycznymi. Oczekujemy obfitych opadów deszczu i wielu piorunów, co jest częstym i nieodpowiednim podejściem, ponieważ wystarczy chwila nieuwagi, aby doprowadzić do niebezpieczeństwa.

Po czwarte: odłącz kabel antenowy! Wyłącznie telewizora z prądu czasem może nie wystarczyć. Należy odłączyć kable sygnałowe z każdego telewizora, aby odciąć całkowicie dopływ prądu.

Po piąte: zadbaj o swój komputer. Jeżeli wiesz, że w danym dniu zapowiadane są burze, a Ty nadal korzystasz z komputera, ponieważ pilnie musisz wykonać coś, co pracy, zadbaj o kopię zapasową danych, która pozwoli przywrócić utracone pliki podczas awarii.

Po szóste: ubezpiecz się! W niektórych miejscach stale występują wyładowania atmosferyczne. Dodatkowe ubezpieczenie z pewnością pomoże w wymianie sprzętu lub ewentualnej naprawie. Koszt takiej polisy wynosi stosunkowo niewiele, a daje nam całkowite poczucie bezpieczeństwa.

Warto również pokreślić, że wiele osób podczas burzy korzysta z urządzeń AGD. Każde włączenie danego sprzętu na przykład zmywarki naraża je na niebezpieczeństwo. Niestety są urządzenia, których z różnych względów podczas burzy nie chcemy odłączać. Z pewnością należą do nich lodówki. W takiej sytuacji niezwłocznie zakup listwę antyprzepięciową z bezpiecznikiem, która podczas uderzenia piorunów ochroni nasz sprzęt przed zepsuciem.

Powyższe działania z pewnością pozwolą zabezpieczyć sprzęt RTV i AGD przed burzą.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*