Szukaj

Jaki sprzęt medyczny warto mieć w domu?

Niektóre rodzaje sprzętu medycznego powinien mieć w domu każdy. Zwłaszcza, jeśli w naszym domu znajduje się (lub ma się pojawić) maluch. Jaki sprzęt medyczny powinien znajdować się na wyposażeniu każdego gospodarstwa domowego? Sprawdźmy.

Obowiązkowy sprzęt medyczny

Podstawowym akcesorium medycznym, które powinno się znaleźć w domu, jest oczywiście termometr. Pozwoli on na bezpieczne mierzenie temperatury. Zarówno dziecku, jak i dorosłej osobie. Przyda się on praktycznie zawsze wtedy, gdy jeden z domowników zaczyna chorować. Regularne mierzenie temperatury pozwala lepiej monitorować jego stan i jednocześnie umożliwia podawanie precyzyjnych danych dotyczących chorego personelowi medycznemu.

sprzęt medyczny

Kolejnym obowiązkowym elementem domowej apteczki jest oczywiście ciśnieniomierz. Dzięki niemu możemy regularnie kontrolować zdrowie wszystkich członków rodziny. Przyda się on także w sytuacjach awaryjnych, gdzie odczuwamy, że nasze ciśnienie gwałtownie wzrosło lub spadło. Ciśnieniomierze są absolutnie niezbędnym akcesorium w domu osób starszych.

Domowa apteczka

Urządzenia, które pozwalają nam na bieżąco monitorować stan domowników, to jednak nie wszystko, co powinno znaleźć się na wyposażeniu naszego domu. Aby w razie potrzeby szybko nieść swojej rodzinie pomoc, dobrze jest także odpowiednio wyposażyć domową apteczkę. Powinny się w niej znaleźć opatrunki, a także środki dezynfekcyjne. Otarcia kończyny, czy drobne urazy mogą zdarzyć się zarówno małym, jak dużym, dlatego woda utleniona i kilka różnego rodzaju opatrunki i bandaże, powinny być w naszym domu zawsze pod ręką.

Podobnie jest także z podstawowymi lekami, które pozwolą nam szybko reagować, gdy nagle dopadnie nas przeziębienie. Aspiryna i Apap to leki, które są dostępne bez recepty i będą bezpieczne również dla dzieci. To one zazwyczaj stanowią pomoc w przypadku zachorowań, czy też bólów głowy.

W domowej apteczce powinny znaleźć się także leki na dolegliwości żołądkowe, które często mają miejsce szczególnie u najmłodszych. Krople na wzdęcia, niestrawność, stany skurczowe, czyli np. preparat miętowy do rozcieńczania z wodą i węgiel aktywny, który pomoże nam szybko pomóc dziecku w przypadku pojawienia się objawów uczulenia.

W swojej apteczce warto umieścić także:

  • żel na stłuszczenia,
  • preparat popoparzeniowy,
  • leki przeciw biegunce,
  • leki przeciw alergii,
  • wapno rozpuszczalne,
  • leki na objawy przeziębienia,
  • zioła,
  • preparaty na ukąszenia od owadów.

W domu zawsze przyda się także termofor, nożyczki z zaokrąglonymi końcami i pęseta (do wykonywania opatrunków i oczyszczania ran).

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*