Szukaj

Krakowski ośrodek akademicki

Studia w Krakowie

W Polsce istnieje kilka bardzo znanych i ważnych ośrodków akademickich. Wśród najważniejszych wymienić należy przede wszystkim Warszawę, Wrocław Poznań oraz Lublin. Żaden jednak polski ośrodek akademicki nie posiada tak długiej i pięknej tradycji jak Kraków.

Historia Krakowa to historia nauki

Historia Krakowa od dawna związana jest nierozerwalnie ze środowiskiem akademickim. Pierwszy krakowski uniwersytet – Akademia Krakowska, znana również jako Uniwersytet Jagielloński – funkcjonuje niemal nieprzerwanie od 1364 roku, co stawia go wśród najstarszych tego typu instytucji na świecie. Jednak wszelkiego rodzaju naukowcy przebywali w Krakowie dużo wcześniej. Nic w tym dziwnego, skoro Kraków to była stolica Polski, przeżywająca swój rozkwit jeszcze za dynastii Piastów, a następnie rozbudowywana w czasach Jagiellonów.

Studia w Krakowie
Studia w Krakowie

Ludzie nauki od zawsze chętnie przybywali do Krakowa, ponieważ był to jeden z najważniejszych ośrodków kultury i nauki w tej części świata. Na dworze królewskim w Krakowie można było spotkać najwybitniejsze umysłu swoich czasów. Nic więc dziwnego, że za swoimi mentorami do Krakowa przybywali adepci sztuk wyzwolonych, a następnie poszczególnych kierunków prowadzonych na Akademii Krakowskiej.

Studia w Krakowie

Dzisiaj Kraków nadal stanowi bardzo ważny ośrodek akademicki w Europie Środkowej. Na liczne krakowskie uczelnie przybywają studenci z całego świata, podejmując naukę na rozmaitych kierunkach. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszą się studia licencjackie i studia magisterskie na Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera, która prowadzi nauczanie na takich kierunkach, jak: Grafika Reklamowa i Multimedialna, Psychologia, Skandynawistyka:

Studia Filologiczno-Biznesowe, a także Filologia – Specjalność: Filologia Angielska.
Jednak to, co przyciąga studentów do Krakowa, to nie tylko bogata oferta tamtejszych uczelnie. Miasto to bowiem oferuje młodym ludziom również doskonałe zaplecze noclegowe (stancje i akademiki), kulturalne (muzea i biblioteki) oraz rozrywkowe (liczne kluby, puby i popularne miejsca spotkań).

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*