Szukaj

Rodzaje klimatyzacji

systemy wentylacyjne z BH-RES

Jakość powietrza, którym oddychamy, ma kluczowe znaczenie dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia. Niesprawna wentylacja może powodować gromadzenie się zanieczyszczeń i powstawanie pleśni w pomieszczeniu, a także wywoływać problemy zdrowotne takie jak: bóle głowy, nudności, zaburzenia koncentracji, zawroty głowy, a w skrajnych przypadkach także depresję czy zmiany skórne. Na polskim rynku dostępne są różne rodzaje wentylacji. Podpowiadamy, czym się charakteryzują i które z nich warto wybrać.

Jakie rodzaje systemów wentylacyjnych są dostępne na polskim rynku?

Wśród urządzeń dostępnych na polskim rynku zdecydowanie wyróżniają się systemy wentylacyjne z BH-RES. Poza tym dostępne wśród popularnych rozwiązań możemy wyróżnić te, które zaliczają się do wentylacji grawitacyjnej i wentylacji mechanicznej.

systemy wentylacyjne z BH-RES

Wentylacja grawitacyjna

Wentylacja grawitacyjna to najpopularniejsze rozwiązanie stosowane w domach. Jej mechanizm działania polega na wykorzystaniu różnicy ciśnień lub temperatur wewnątrz lub na zewnątrz budynków. Wentylacja grawitacyjna jest szczególnie efektywna zimą, gdy różnice te są największe. W cieplejsze dni pomaga regularne wietrzenie pomieszczeń. Tego typu wentylacja jest rozwiązaniem prostym i nie wymagającym dużych nakładów finansowych, z tego powodu bywa często wybierana w budynkach, które nie wymagają bardziej specyficznych rozwiązań.

Wentylacja mechaniczna

Wentylacja mechaniczna nawiewno-wywiewna wykorzystuje system kanałów, do których powietrze wdmuchiwane jest przez mechaniczne wentylatory. To sprawia, że wentylacja jest niezależna od czynników zewnętrznych. Możemy kontrolować strumień powietrza – na przykład zmniejszać stopień wymiany, gdy w budynku przebywa mniej osób. Najbardziej zaawansowane systemy wentylacji mechanicznej wyposażone są w rekuperatory – urządzenia, które pozwalają na odzyskiwanie ciepła wywiewanego z budynku lub instalacji przemysłowej.

Systemy wentylacyjne z BH-RES – idealne rozwiązanie do domów i do biur

Ze względu na bardzo korzystną relację jakości do ceny w większości domów prywatnych i biur doskonale sprawdzą się systemy wentylacyjne z BH-RES. To innowacyjne systemy przesyłu powietrza wykorzystujące płyty z wełny szklanej. Zapewniają one doskonałą izolację akustyczną i wysoką szczelność przewodów. Są bardzo trwałe, gwarantują przepływ czystego powietrza i oszczędność energetyczną. Wybór systemów przesyłu powietrza z BH-RES oznacza również mniejsze koszty wykonawstwa i montażu. Co ważne, firma oferuje również usługi montażowe i projektowe.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*