Szukaj

Krążniki – nadzwyczajne możliwości z pozoru zwykłych komponentów.

INTERkrąż, znany i ceniony producent krążników, to firma, w której przy wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii i ponad 30 letniego doświadczenie, nieustanne dąży się do zaspokojenia potrzeb, nawet najbardziej wymagających klientów.

Polski produkt o światowej sławie.

Trwałe, solidne i niezawodne krążniki i elementy konstrukcji stalowych do przenośników taśmowych, a także komponenty obudowy kotwowej to wyznacznik doskonałej jakości, którą doceniło już ponad kilkaset przedsiębiorstw i firm z Polski, Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki.

Doskonała jakość i różnorodność.

krążniki

Bogata oferta produktowa obejmuje kilka rodzajów krążników stosowanych w wielu gałęziach gospodarczych.
Najpopularniejsze krążniki gładkie wykorzystywane są głównie w przenośnikach transportujących materiały sypkie i odpowiadają za ochronę taśmy, a także jej właściwe ukształtowanie i podtrzymanie.

Krążniki kierunkowe, jak sama nazwa wskazuje odpowiadają za prawidłowe ukierunkowanie taśmy, zapobiegając jej zsuwaniu się z osi trasy przenośnika, co mogłoby skończyć się nawet jego całkowitym uszkodzeniem. Dlatego tak ważne, aby w każdym krzywoliniowym odcinku oraz stacjach centrujących, pracowały sprawne i odpowiednio dobrane krążniki kierunkowe. 

Dokładny obserwator pracy przenośników taśmowych, z pewnością dostrzeże, że również w ich biegu powrotnym konieczne jest zastosowanie bardzo wytrzymałych, najlepiej stalowych krążników, które będą podtrzymywać i formować dolne cięgno taśmy. Oczywiście kształt i forma takich krążników musi być dostosowana do konkretnej maszyny, dlatego też w trakcie ich produkcji, na wspomnianą wcześniej stalową rurę malowaną proszkowo, naciągane są specjalne gumowe tarcze, które mogą być dodatkowo odseparowane tulejami dystansowymi.

Podobne do powyższych, są krążniki powlekane, w których to, na stalową rurę naciągane są mieszanki wulkanizowanej na gorąco gumy, cechującej się dużo większą żywotnością.

Były krążnik podtrzymujące dolny pas transportowy, to są też i takie, które wspierają ten górny, a mianowicie krążniki udarowe, inaczej pierścieniowe. Ich głównym zadaniem jest przyjęcie i rozproszenie energii spadających materiałów, w punktach przeładunku.  

Wszechstronność zastosowań produktów INTERkrąż.

Większość wspomnianych wyżej krążników znajduje zastosowanie głównie w liniach produkcyjnych, ale nie tylko. INTERkrąż posiada w swojej ofercie także krążniki do wózków lotniskowych kontenerowych. Wysoka wydajność i trwałość, możliwe są jedynie dzięki precyzyjnemu dopasowaniu wszelkich współpracujących ze sobą elementów. Z tego też powodu, głównym wyznacznikiem doskonałej jakość usług firmy INTERkrąż, jest możliwość zamówienia krążników o niestandardowych wymiarach i kształtach, tworzonych na specjalne życzenia Klienta.

Krążniki to nie wszystko, gdyż klienci INTERkrąż, znajdą tutaj również doskonałej jakości wsporniki, girlandy i kotwy.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*