Szukaj

Kredyt bez zaświadczeń – na czym to polega?

Systematyczne gromadzenie oszczędności to podstawa, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo finansowe. Czasami jednak zdarzają się sytuacje, które mogą całkowicie zrujnować skrupulatnie zaplanowany budżet domowy. W takim przypadku warto skorzystać z rozwiązań, dzięki którym pozyskasz dodatkowe środki na nagły wydatek. Zaliczają się do nich kredyty bez zaświadczeń oferowane przez banki.

Czym jest pożyczka gotówkowa bez zaświadczeń

Większości osób pożyczki bez zaświadczeń kojarzą się z instytucjami pozabankowymi, które oferują popularne chwilówki. Produkty takie, mimo że łatwo dostępne, nie cieszą się dużym zaufaniem i budzą wiele kontrowersji. Aby sprostać oczekiwaniom współczesnych klientów, wiele banków postanowiło wprowadzić do oferty kredyty bez BIK, które stanowią alternatywę dla produktów pozabankowych. Charakteryzują się one uproszczonym procesem kredytowania i minimum formalności, a jednocześnie są chronione przez przepisy prawa bankowego. To wpływa na ich bezpieczeństwo oraz brak ryzyka narażenia się na lichwiarskie warunki spłaty.

Kredyt na dowód osobisty – jak to możliwe?

Klienci, którzy potrzebują szybkiego zastrzyku gotówki i chcą ominąć skomplikowane procedury, mogą skorzystać z kredytu bez zaświadczeń. Aby go uzyskać, należy jedynie złożyć stosowny wniosek bez konieczności dostarczania dodatkowych dokumentów. To sprawia, że cały proces jest mniej czasochłonny, a decyzja jest wydawana niemalże natychmiast. Przy kredycie na dowód osobisty nie trzeba przedstawiać zaświadczeń o zarobkach, a jedynie wskazać źródło dochodów. Mogą to być np. środki pochodzące z emerytury lub pracy dorywczej, z której się utrzymujesz na studiach.

Kredyt bez BIK a niespłacone zadłużenia

Założeniem pożyczek gotówkowych bez zaświadczeń jest udostępnienie klientom dodatkowych środków na pokrycie niezaplanowanych wydatków. Są one udzielane na stosunkowo niewielkie kwoty, dlatego nie są obwarowane rygorystycznymi procedurami weryfikacji kondycji finansowej. Niemniej nie ma możliwości, aby wziąć kredyt bez BIK, gdyż musisz się liczyć z tym, że Twoje dane zostaną sprawdzone w bazach dłużników. Banki jednak nieco pobłażliwiej podchodzą do oceny zdolności kredytowej, a wydanie pozytywnej decyzji w dużej mierze zależy od regularności wywiązywania się z dotychczasowych zobowiązań. Jeżeli więc aktualnie spłacasz inny kredyt, ale według Twojej historii w BIK robisz to terminowo, masz duże szanse na otrzymanie pożyczki. Warto także zaznaczyć, że do wzięcia kredytu na dowód osobisty nie potrzebujesz poręczycieli ani innych form zabezpieczenia spłaty.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*