Szukaj

Kurs nauki jazdy. Co musisz o nim wiedzieć?

Kurs nauki jazdy. Co musisz o nim wiedzieć?

Nauka jazdy wielu osobom kojarzy się z masą trudności. Nowicjuszy przeraża wizja wyjechania na miasto po raz pierwszy, a także zdania egzaminu w wojewódzkim ośrodku ruchu drogowego. Pierwszym krokiem w drodze prowadzącej do stania się świadomym kierowcą, jest ukończenie kursu nauki jazdy. Warto uczyć się w profesjonalnej szkole jazdy, która może zapewnić kursantom doświadczoną kadrę instruktorską i miłą atmosferę podczas lekcji.

Jakie uprawnienia daje prawo jazdy kat. B?

Prawo jazdy kategorii B pozwala prowadzić samochód o dopuszczalnej masie całkowitej nie przekraczającej 3,5 tony z wyjątkiem autobusu i motocykla, a także zespoły pojazdów o takiej wadze i przyczepę lekką. Aby je uzyskać trzeba mieć ukończone 18 lat. Warto jednak podkreślić, że na kurs zapisać można się już trzy miesiące przed uzyskaniem pełnoletności, jeśli przedstawi się zgodę rodziców.

Jak wygląda kurs na prawo jazdy kat. B w Rzeszowie?

Kurs na prawo jazdy kategorii B obejmuje część teoretyczną i praktyczną. Pierwsza składa się z 30 godzin lekcyjnych w placówce. Druga obejmuje 30 godzin jazd ustalanych według indywidualnego planu. Podczas jazd ćwiczy się poruszanie po mieście, a także manewry na placu – to wszystko pod okiem instruktora. W ich skład wchodzi jazda po łuku (popularny „rękaw”), a także ruszanie ze wzniesienia. Po ukończeniu kursu trzeba zdać egzamin wewnętrzny praktyczny i teoretyczny przy wykorzystaniu testu komputerowego.

Jaki kurs wybrać?

Aby zdać egzamin na prawo jazdy za pierwszym razem, trzeba ukończyć kurs w szkole jazdy oferującej pomoc wykwalifikowanych instruktorów. Tylko pod ich okiem można nauczyć się roztropnego poruszania po drodze, a także uzyskać wskazówki dotyczące najczęściej popełnianych błędów egzaminowanych. Ważne, aby atmosfera w czasie szkolenia była przyjazna i bezstresowa. Tylko w takich warunkach można w spokoju chłonąć wiedzę i nabywać nowe umiejętności. Prawo jazdy w Rzeszowie można uzyskać zdając egzamin po szkoleniu w firmie Edures. Otwarte podejście do klienta i profesjonalizm sprawiają, że trudno jest znaleźć podobną ofertę w tak atrakcyjnej cenie. Dobrej jakości kurs pozwoli uwierzyć w swoje umiejętności i podejść do egzaminu bez stresu. Warto uwierzyć w siebie i pamiętać, że egzaminator to też człowiek, który chce pomóc, a nie przeszkodzić. Po zdaniu egzaminu czeka się na wydanie prawa jazdy przez miejscowy urząd miejski i można rozpocząć nowy etap w życiu, podczas którego, już bez pomocy instruktora, będzie można szlifować swoje umiejętności za kierownicą.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*