Szukaj

Wszystko, co musisz wiedzieć o programach lojalnościowych

Jeżeli regularnie robisz zakupy w jednym miejscu lub korzystasz z usług jakiejś firmy, warto dowiedzieć się, czy oferuje ona program lojalnościowy. Dzięki temu w niektórych przypadkach możesz zaoszczędzić spore pieniądze. Przeczytaj, a dowiesz się, jakie korzyści z programu możesz zyskać, ile można zarobić i czy podpisać umowę?

Czym są programy lojalnościowe i jakie korzyści z programu możesz zyskać?

Programy lojalnościowe z punktu widzenia firmy są działaniem marketingowym, który ma na celu zaangażowanie i związanie z marką stałych klientów. Program lojalnościowy to forma dodatkowej gratyfikacji dla klienta za regularnie dokonywane zakupy lub korzystanie z usług.
Najczęściej programy lojalnościowe opierają się na zbieraniu punktów, które następnie możemy wymienić na darmowe prezenty lub zniżki.

Dla kogo? Ile można zarobić?

Z programów lojalnościowych warto korzystać przede wszystkim wtedy, gdy wiemy, że faktycznie będziemy często korzystać z usług danej firmy. Poszczególne programy lojalnościowe różnią się miedzy sobą znacząco jeśli chodzi o atrakcyjność przyznawanych bonusów i stopień trudności w ich zdobywaniu. Jeżeli warunki, aby uzyskać bonus, są bardzo trudne do spełnienia (np. trzeba wydać wcześniej dużo pieniędzy) powinniśmy się zastanowić, czy faktycznie jest to dla nas realne. Najczęściej bonusem jest niewielki rabat, darmowa usługa lub tani gadżet, ale zdarzają się również programy lojalnościowe np. linii lotniczych czy eleganckich butików, gdzie zyski są duże.

Czy podpisać umowę?

Najczęściej podpisanie umowy i wzięcie udziału w programie lojalnościowym nie wiąże się z żadnymi zagrożeniami dla nas. Czasami wymagana jest zgoda na przetwarzanie danych osobowych i na przesyłanie korespondencji marketingowej. Zanim zdecydujemy się na wzięcie udziału w danym programie, dokładnie zapoznajmy się z jego zasadami i upewnijmy, że nie oznacza to dla nas żadnych kosztów i nie obliguje nas do dokonywania zakupów. Nie warto też nigdy kupować niepotrzebnych rzeczy tylko po to, by nabić punkty w programie lojalnościowym.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*