Szukaj

Przelew na numer telefonu – natychmiastowy i darmowy transfer środków również w weekendy i święta!

Dzięki przelewom na numer telefonu przesyłanie pieniędzy jest obecnie jeszcze łatwiejsze i bezpieczniejsze. Nie musisz już podawać pełnego numeru konta odbiorcy, aby w szybki sposób przelać mu pieniądze. To wszystko dzięki rozwiązaniu przygotowanemu przez Polski Standard Płatności w usłudze BLIK funkcjonującej w oparciu o Express Elixir – system przelewów natychmiastowych obsługiwany przez KIR.


Banki udostępniające usługę w swoich aplikacjach mobilnych

Przelew na numer telefonu jest dostępny w ofercie polskich banków już od kilku lat. Usługa jest realizowana w trybie online w systemie Express Elixir, którego operatorem jest KIR, i jest dostępna dla użytkowników BLIK. Obecnie rozwiązanie to jest dostępne w aplikacjach mobilnych Alior Banku, Banku Millennium, ING Banku Śląskiego, Santander Bank Polska, mBanku oraz PKO Banku Polskiego.


Przelew na numer telefonu tylko z bazy PSP

Aby móc korzystać z natychmiastowych przelewów na numer telefonu, musimy znać jedynie aktualny numer telefonu odbiorcy przelewu, który musi być również zarejestrowany w systemie BLIK, w tzw. bazie aliasów PSP (Polskiego Standardu Płatności). Numer telefonu można powiązać z numerem konta we własnym banku, o ile jest on uczestnikiem systemu Express Elixir oraz BLIK, a także udostępnia usługę przelew na numer telefonu.

Przelewy BLIK P2P (person-to-person) to obecnie usługa darmowa. Wykonuje się ją z poziomu aplikacji mobilnej naszego banku, przy czym kod BLIK w tym przypadku nie jest potrzebny. Wystarczy wybrać odpowiedni numer telefonu odbiorcy, podać kwotę wysokości przelewu oraz dodatkowe informacje, jak np. tytuł przelewu. Jeżeli osoba, której chcemy przelać pieniądze, nie korzysta z BLIK-a, wówczas otrzyma ona SMS z linkiem umożliwiającym jej wpisanie pełnego numeru konta i odebranie przelewu lub też transakcja zostanie odrzucona. W przypadku odrzucenia przez dany bank realizacji transakcji, nadawca przelewu otrzyma swoje pieniądze z powrotem na konto.


Przelew na numer telefonu 7 dni w tygodniu

Obecnie w większości aplikacji bankowych, jeszcze przed zrealizowaniem przelewu na telefon można sprawdzić, kto z listy naszych kontaktów ma aktywną usługę przelewów na telefon BLIK. Wystarczy przyznać aplikacji bankowej dostęp do listy kontaktów. Przelew na numer telefonu to niezwykle wygodne i szybkie rozwiązanie, działające najczęściej 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, również w weekendy i święta – w zależności od konkretnego banku.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*