Szukaj

Buty sportowe w góry

Buty sportowe w góry

Planując wyprawę w góry warto pomyśleć o dobrym obuwiu sportowym. Przeszukując lady sklepów sportowych można zauważyć, że wybór nie będzie łatwym.

Każdy z nas kupując buty, w tym wypadku trekkingowe chce kupić buty na cały rok. Pierwszą rzeczą na która należy zwrócić uwagę jest podeszwa. Dzięki twardej podeszwie mamy zagwarantowaną dobrą przyczepność do powierzchni skalnych. Natomiast takie buty mogą być nieprzyjemne podczas spacerowania po asfalcie lub płaskim terenie. Niektóre firmy wprowadziły podział na buty do wędrowania po terenach płaskich, górach niskich lub górach wysokich. Kolejnym elementem, który jest ważny przy kupnie butów sportowych jest materiał. Wykonane z Gore-Tex  mają zapewniać dobrą oddychalność.

http://dlaczego.net/

Niestety takie obuwie sportowe posiada dużo więcej szwów. Można wybrać również skórę, najlepiej z gumowym otokiem, ponieważ w wysokich górach szybko można zniszczyć buty. Bez znaczenia jaki materiał wybierzemy, po długich dystansach trekkingu nogi będą nas tak samo boleć. Jeśli chodzi o wodoodporność tutaj nie ma się co czarować. Mimo dobrego zaimpregnowania pastą, woskiem czy impregnatem do syntetyków gore buty tak czy tak przemokną w czasie ulewy lub w wodzie. Kupując wybieramy rozmiar nieco większy, jest to ważne w przypadku puchnięcia nóg, ale także możemy zechcieć ubrać dodatkową parę grubych skarpet. Zanim wybierzemy się na wyprawę należy rozchodzić nowo zakupione buty. Muszą być one wygodne i dopasowane do stopy. Teraz pytanie ile warto wydać na dobre buty trekkingowo? Należy unikać marek nieznanych, dlatego też wszelkie oferty z hipermarketów odpadają.

Warto wybrać się do dobrego sklepu sportowego, gdzie na miejscu przymierzymy buty. Porządne buty w góry można znaleźć w przedziale cenowym 300-500 zł. Nie są one najdroższe, jednak nie można zbytnio oszczędzać, jeśli chcemy mile wspominać nasze górskie podboje.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*