Szukaj

Efektywne zarządzanie fakturami w firmie

zarzadzanie fakturami

Bez względu na prowadzoną działalność i branżę, niewiele jest rzeczy gorszych niż bałagan w dokumentacji. Zwłaszcza jeśli chodzi o faktury. Komu choć raz zabrakło dokumentu kosztowego, ten wie o czym mowa. Z kolei nieopłacona w terminie należność może nie tylko oziębić relacje, ale również doprowadzić do zerwania współpracy.

Wszystko na temat firmowych finansów w jednym miejscu

Jak wiadomo rozliczanie osób pracujących w systemie uzależnionym od wyników, jest najwygodniejsze, gdy wszystkie związane z tym dokumenty są uporządkowane. Najlepiej też posiadać wiedzę, gdzie ich szukać.

Kolejna kwestia to czuwanie nad terminami płatności od klientów. Ale to tylko jedna strona medalu, bo z drugiej firma zobligowana jest także regularnie płacić swoim kontrahentom. Z kolei monitoring sytuacji finansowej przedsiębiorstwa daje nie tylko pełen obraz kondycji, ale pomaga również zapobiegać ewentualnej utracie płynności.

Skuteczne zarządzanie fakturami to takie, który pozwala na ewidencję zgodną z wieloma zmiennymi np. data płatności, kontrahent, waluta czy kwota. Możliwość skanowania faktur, które trafiają do firmy i przechowywanie ich w wirtualnych zasobach to kolejny istotny aspekt. Nie ma chyba nic bardziej czasochłonnego aniżeli poszukiwania zagubionej kartki w stosie innych. Zdarzają się również takie płatności, które są szczególnie ważne np. ze względu na kwotę, na jaką opiewają. Możliwość automatycznego oznaczenia takich dokumentów przez system jest kolejnym wyznacznikiem efektywnego systemu.

Skuteczna wyszukiwarka kluczem do sukcesu

Nie ma chyba nic bardziej stresującego niż przełożony lub współpracownik, który stoi obok i oczekuje wręcz natychmiastowego odnalezienia konkretnego dokumentu. Bez względu na to, jak skuteczny jest cały proces ewidencji, nie można zapomnieć o skutecznej wyszukiwarce dokumentów. Odpowiednia i działająca bez zarzutu to krok obowiązkowy w każdym elektronicznym systemie, zwłaszcza podczas zarządzania fakturami.

Czy twoja firma może spać spokojnie, myśląc o ewidencji swoich faktur? Jeśli tak nie jest, już dzisiaj postaw na elektroniczny system obiegu dokumentów. Pozwoli on nie tylko trzymać rękę na pulsie, rozliczać poszczególne osoby i projekty, ale także kontrolować pion finansowy. Nawet jeśli poszczególne oddziały przedsiębiorstwa są rozsiane po całym świecie.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*