Szukaj

Czy kolor biżuterii ma znaczenie?

Czy kolor biżuterii ma znaczenie?

Większość kobiet oprócz ulubionych ubrań posiada też przynajmniej kilka biżuteryjnych drobiazgów, które darzy szczególną sympatią i zakłada na specjalne okazje. Niektóre mają wartość sentymentalną, inne z kolei zostały wybrane ze względu na kształt czy kolor. Komponując idealną stylizację, warto tak dobrać jej poszczególne elementy, aby wszystko tworzyło spójną całość. Jeśli chodzi o biżuterię, jednym z ważniejszych kryteriów jej wyboru jest barwa, która doskonale może podkreślić urodę konkretnej osoby i wydobyć jej największe atuty.

Czym się kierować przy wyborze odcienia biżuterii?

Wszelkie poradniki dość jasno dają do zrozumienia, że kolor biżuterii powinno dobierać się do konkretnego rodzaju urody, wśród których rozróżnia się typy chłodne i ciepłe. Według tych zasad panie o chłodnym typie urody charakteryzującej się m.in. cerą w odcieniach mlecznych, jasnych, ale też nieco oliwkowych; niebieskimi lub ciemnymi oczami oraz włosami w kolorze szarym, brązowym i czarnym. Najlepiej wyglądają w biżuterii w kolorze srebrnym, z kolei złoto to idealny wybór dla kobiet o ciepłej urodzie. Charakterystyczne dla tego typu są zielone i brązowe oczy, włosy w rudych odcieniach i złocista cera. Naturalne piękno emanujące od tak wyglądających pań idealnie podkreślą bransoletki, pierścionki czy złote łańcuszki damskie delikatnie mieniące się w świetle i połyskujące ciepłym żółtawym blaskiem.

Typ urody, a indywidualne preferencje

Rozróżnienie typów urody i pasujących do nich kolorów ubrań, makijażu czy właśnie biżuterii ma ułatwić dobór stylizacji, która będzie najlepiej harmonizowała z daną osobą. Oczywiście nie oznacza to, że jest to obowiązujący kanon i aby dobrze wyglądać, trzeba się do niego bezwzględnie stosować. Przy wyborze rodzaju i koloru biżuterii (podobnie jak w przypadku ubrań) najważniejszą kwestią jest indywidualny gust oraz upodobania. Akceptacja własnej urody oraz preferencji to podstawowy klucz do tego, aby dobrze i atrakcyjnie wyglądać, dlatego uwzględnienie tego podczas zakupu biżuteryjnych dodatków jest tak ważne.

Kolor biżuterii, a okazje

Decyzję dotyczącą koloru i rodzaju biżuterii najtrudniej podjąć wtedy, gdy kupujemy ją na prezent. Wtedy warto kierować się wagą konkretnej okazji i rodzajem więzi emocjonalnej łączącej nas z obdarowywaną osobą. Doskonałym przykładem będzie klasyczna biżuteria walentynkowa, wśród której nie brakuje symbolizujących miłość i oddanie pojedynczych lub podwójnych serduszek wykonanych w różnych stylach i z różnych materiałów. Te powstałe ze szczerego złota na pewno oczarują wybrankę i nie pozostawią złudzeń co do siły uczuć darczyńcy. Prezent z tego szlachetnego kruszcu będzie też dobrym pomysłem w przypadku jubileuszowego podarunku dla mamy, a wybierać można, chociażby z takich produktów jak delikatne złote łańcuszki damskie, zawieszki czy przepiękne komplety. Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na biżuterię złotą, czy srebrną, na pewno należy pamiętać o stylu preferowanym przez osobę, dla której ma ona być przeznaczona. Oferowane w sklepach jubilerskich precjoza to bardzo szeroka gama wyrobów, wśród których bez problemu znaleźć można zarówno modele klasyczne, jak i nowoczesne czy wręcz minimalistyczne.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*