Szukaj

Trawnik o minimalnym nakładzie pracy

Trawnik o minimalnym nakładzie pracy

Piękny trawnik wymaga mnóstwo pracy. To właśnie z tego powodu niektórzy nawet nie decydują się na jego założenie. Takie koszty oraz wizja regularnej pracy w ogrodzie może odstraszyć każdego, kto nie przepada za taką aktywnością. Na szczęście obecnie są dostępne nowoczesne sztuczne trawy III generacji, które z powodzeniem mogą zastąpić naturalną murawę. Jak wygląda pielęgnacja sztucznej trawy? Czy naprawdę jest taka wygodna?

Świetny wygląd bez wysiłku

Sztuczna trawa ogrodowa zawsze wygląda idealnie. Warunki atmosferyczne, czy pora roku nie mają na nią żadnego wpływu. Okres wegetacyjny przecież jej nie dotyczy. Tym samym nie trzeba przejmować się koszeniem, nawożeniem i innymi czynnościami, które mają poprawić wygląd i stan murawy. Sztuczna trawa do ogrodu pozwoli Ci cieszyć się zielenią bez konieczności spędzania długich godzin na jej pielęgnacji. Nawet jeśli wyjedziesz na dłuższy urlop, to nie będziesz musiał martwić się tym, że trawnik przestanie wyglądać świetnie. Łatwa pielęgnacja oznacza oszczędność czasu i niskie koszty utrzymania. To po prostu wygodne rozwiązanie, które sprawdzi się niezależnie od metrażu trawnika.

Gdzie można używać sztucznej trawy?

Kiedyś sztuczna trawa była zarezerwowana dla boisk sportowych. Od tego czasu minęło już jednak wiele lat i współcześnie produkowana trawa III generacji świetnie sprawdza się w przydomowych ogródkach, na tarasach, balkonach i placach zabaw. Obecnie trawa jest produkowana z włókien nylonowych, polietylenowych lub polipropylenowych, które umieszcza się na elastycznym podkładzie. Dzięki temu całość jest tak wygodna w użytkowaniu. Podkład sprawia, że trawa nie przesuwa się, a chodzenie po niej bardzo przypomina kroczenie po naturalnej murawie.

Różne typy trawy

Koniecznie trzeba podkreślić, że jest wiele różnych rodzajów sztucznej trawy. Przede wszystkim można wyróżnić trawę boiskową i krajobrazową. Podczas gdy pierwsza z nich jest użytkowa, druga ma większe znaczenie estetyczne. Oba te typy są jednak wytrzymałe i odporne na warunki atmosferyczne. Ze względu na rodzaj wykorzystanych włókien można też podzielić sztuczną trawę na monofilową i fibrynowaną. Pierwsza jest złożona z pojedynczych włókien, druga z kolei z ich skomplikowanej mieszanki. Wśród traw krajobrazowych możemy też wyróżnić różne rodzaje:

  • Soft,
  • Wonder,
  • Breeze,
  • Epic,
  • Prestige.

Przed zakupem warto przyjrzeć się im wszystkim i dobrze zastanowić się, który rodzaj w danej lokalizacji sprawdzi się najlepiej. Warto jednak podkreślić, że niezależnie od wybranego typu, sztuczne trawy nowej generacji niemal w ogóle nie wymagają od użytkownika pielęgnacji, a utrzymanie ich w dobrym stanie jest banalnie proste. Z pewnością ucieszy Cię fakt, że dzięki takiej trawie w ogrodzie będziesz mógł też pozbyć się dużej części sprzętu ogrodniczego i chemii wykorzystywanej do nawożenia. Grabie? Kosiarka? Wertykulator? Nie będą Ci już dłużej potrzebne. Zaoszczędź czas, pieniądze i miejsce dzięki nowoczesnej i estetycznej sztucznej murawie.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*