Szukaj

Higiena intymna – żele, płyny, emulsje – jak kupować?

Kobiece narządy intymne potrzebują odpowiedniej pielęgnacji. Prawidłowe dbanie o higienę intymną powinno być jedną z najważniejszych czynności w ciągu całego dnia. Kluczową kwestią jest wybór odpowiednich kosmetyków, które zapewnią nam, że nasze narządy płciowe będą w dobrej kondycji.

Żel do higieny intymnej – jaki wybrać?

Wybór odpowiedniego produktu do higieny intymnej nie jest łatwym zadaniem. Obecnie w aptekach i drogeriach jest ogromny wybór tego typu środków. Musimy zdecydować, jaki będzie dla nas najodpowiedniejszy. Żel do higieny intymnej (podobnie jak emulsja, płyn czy jakikolwiek produkt przeznaczony do tego celu) powinien mieć kwaśne pH. Tylko dzięki temu będziemy mogły utrzymać kwaśne pH naszej pochwy. Największym błędem, jaki możemy popełnić, to wybrać żel do higieny intymnej o zasadowym pH. Z tego względu nie poleca się również używać w tym celu mydeł. Warto też pamiętać o tym, aby myć pochwę wyłącznie od zewnątrz. Wprowadzanie żelu wewnątrz pochwy może skończyć się dla nas licznymi infekcjami, a przynajmniej dużym dyskomfortem. Pamiętajmy również o tym, aby nie używać zbyt wiele żelu podczas jednego mycia. W zupełności wystarczy ilość produktu wielkości ziarna grochu. Z tego względu też warto wybierać takie preparaty, które zamknięte są w pojemnik z pompką. Wówczas mamy pewność, że zawsze stosujemy tyle samo żelu i że jest to ilość odpowiednia.

Czy żelu do higieny intymnej można używać podczas okresu?

Podczas okresu powinnyśmy szczególnie zadbać o higienę naszych narządów płciowych. Wówczas bowiem jesteśmy o wiele bardziej narażone na infekcje. Dlatego też tak ważne jest regularne wymienianie tampona lub podpaski. W krwi bowiem szybko rozwijają się szkodliwe dla nas bakterie, które mogą powodować liczne infekcje. Powinnyśmy zatem zmieniać je przynajmniej co cztery godziny. Zmienianie ich rzadziej może doprowadzić do silnego dyskomfortu z powodu uczucia wilgoci, a także przykrego zapachu. Pamiętajmy, że dla higieny intymnej bardzo ważne są również produkty, jakich używamy podczas menstruacji. Powinnyśmy wybierać tampony oraz podpaski bezzapachowe. Do mycia narządów płciowych możemy używać tych samych produktów, których używamy na co dzień. Pamiętajmy jednak, aby podczas menstruacji dbać o higienę intymną jeszcze dokładniej i częściej niż normalnie. Podmywajmy się zatem zawsze wtedy, gdy odczuwamy taką potrzebę. Jeśli nie mamy takich możliwości, do odświeżenia się możemy używać nawilżanych chusteczek do higieny intymnej.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*