Szukaj

Jak dojechać do Morskiego Oka z Zakopanego?

Będąc w Zakopanem, nie można pominąć jednej z najważniejszych okolicznych atrakcji, jaką jest Morskie Oko. To największe jezioro w polskich górach, położone w Dolinie Rybiego Potoku na wysokości 1395 m n.p.m. Jeśli chcesz na własne oczy zobaczyć to wyjątkowo urokliwe miejsce, wyjazd powinieneś zaplanować z wyprzedzeniem. Zobacz, jak dojechać do Morskiego Oka z Zakopanego i o czym pamiętać!

Ile trwa dojazd na parking Morskie Oko?

Morskie Oko to jedno z najpiękniejszych i najpopularniejszych miejsc w Tatrach. Swoją nazwę zawdzięcza charakterystycznemu kształtowi jeziora oraz krystalicznie czystej wodzie, w której odbija się niebo i otaczające szczyty. Miejsce to o każdej porze roku malowniczo się prezentuje, dlatego jest oblegane przez liczną rzeszę turystów. Zwłaszcza w pełni sezonu urlopowego musisz być przygotowany na utrudnienia związane z korkami czy znalezieniem parkingu do pozostawienia samochodu. Najpierw jednak powinieneś wiedzieć, jak dojechać do Morskiego Oka z Zakopanego i wybrać odpowiedni środek transportu.

Trasa nie jest skomplikowana, ale należy się do niej dobrze przygotować i szczegółowo zaplanować podróż. Dojazd na parking Morskie Oko standardowo zajmuje ok. 40 minut, ale w sezonie czas ten może się drastycznie wydłużyć. Jeśli więc zależy Ci na spędzeniu całego dnia nad jeziorem i skorzystania ze wszystkich dostępnych tam atrakcji, warto wyruszyć z Zakopanego we wczesnych godzinach porannych.

Jak dotrzeć na parking Morskie Oko – Palenica Białczańska

Punktem docelowym podróży jest parking Morskie Oko, gdzie należy zostawić samochód i w dalszą drogę udać się pieszo. Znajduje się on w Palenicy Białczańskiej, położonej 25 km od centrum Zakopanego. Możesz tam dojechać na dwa sposoby:

  • Samochodem – jeśli masz własne lub wynajęte auto, możesz skorzystać z drogi nr 47 prowadzącej przez Poronin i Bukowinę Tatrzańską. Droga jest często zatłoczona, zwłaszcza w sezonie letnim, dlatego warto wyjechać wcześnie rano lub poza godzinami szczytu, aby uniknąć korków.
  • Busem – jeśli nie chcesz martwić się o parking i korki, najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z busów prywatnych. Przy rezerwacji przejazdu możesz się dogadać z przewoźnikiem na odbiór z najbardziej dogodnego dla Ciebie miejsca. Nie musisz więc szukać konkretnego przystanku lub specjalnie udawać się na dworzec, co jest dodatkowym udogodnieniem. Bus dowiezie Cię prosto na parking Morskie Oko – Palenica Białczańska, omijając przy tym korki i utrudnienia na trasie.

Wiesz już, jak dojechać do Morskiego Oka z Zakopanego, a wybór środka transportu zależy od Twoich indywidualnych preferencji i oczekiwań. Busy mają jednak tę przewagę, że nie musisz się martwić o wolne miejsce na parkingu Morskie Oko oraz dodatkowe opłaty za postój samochodu.

Parking Morskie oko – gdzie zostawić samochód?

Decydując się na dojazd własnym autem, powinieneś wcześniej dokonać rezerwacji i wykupić bilet na parking Morskie Oko – Palenica Białczańska. Wszystko załatwisz przez internet, dlatego możesz z wyprzedzeniem zaplanować podróż i zadbać o dostępne miejsce postojowe jeszcze przed wyjazdem.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*