Szukaj

Jak zorganizować zaplecze sanitarne na jarmarku bożonarodzeniowym?

Jak zorganizować zaplecze sanitarne na jarmarku bożonarodzeniowym?

Jarmarki bożonarodzeniowe są niezwykle popularnym rodzajem sezonowego wydarzenia. W odróżnieniu od typowych imprez masowych w stylu koncertów jarmarki mogą przybierać różne formy. Naturalnie organizowane są jarmarki jednodniowe, organizowane wyłącznie w trakcie konkretnego dnia. Popularniejsze są jednak jarmarki trwające przez weekend albo nawet kilka dni czy tygodni. W takim wypadku organizator także musi zapewnić uczestnikom dostęp do toalet, zupełnie jak w przypadku tradycyjnych imprez masowych. W jaki sposób najlepiej to zrobić, aby nie mieć problemów z prawem? Podpowiadamy poniżej.

Czy liczba toalet na jarmarku jest ustalona przez prawo?

Zapewnienie odpowiedniego zaplecza sanitarnego jest odpowiedzialnością organizatora imprezy. To on odpowiada za to, aby w przestrzeni miejskiej czy na danym terenie pojawiły się przenośne toalety dla uczestników wydarzenia. Podobnie jak w przypadku pikników czy koncertów, także przy organizacji jarmarków bożonarodzeniowych organizator musi zagwarantować określą liczbę toalet w zależności od liczby osób, które będą przebywały na terenie wydarzenia.

Jeżeli chodzi o toalety przenośne Warszawa jest miastem, gdzie jarmark bożonarodzeniowy odbywa się każdego roku i cieszy się sporą popularnością. W jego obrębie można kupić różnorodne ozdoby choinkowe, słodycze, pamiątki oraz inne wyroby związane ze świętami. W tym wypadku organizator musi zapewnić odwiedzającym możliwość skorzystania z toalety.

Liczbę toalet na imprezie masowej reguluje ustawa, która jasno stwierdza, że w przypadku wydarzeń, w których weźmie udział maksymalnie tysiąc osób, wystarczy jedna przenośna toaleta na 250 osób. Jeżeli uczestników będzie powyżej tysiąca, ale mniej niż 10 tysięcy, to zasada obowiązująca mówi o jednej toalecie na 250 osób oraz jednej toalecie na każde 750 osób. W przypadku imprez jeszcze większych powtarzane są dwie pierwsze zasady i dochodzi jeszcze jedna, mówiąca o jednej toalecie na każdy tysiąc osób.

W przypadku jarmarku bożonarodzeniowego organizator nie musi zapewniać natrysków oraz umywalek. Taki obowiązek ciąży na nim, kiedy organizuje wydarzenia festiwalowe czy zloty.

Jakie toalety najlepiej wybrać na jarmark bożonarodzeniowy?

Toalety przenośne oferowane przez firmę Śmieci.eu są urządzeniami solidnymi, przeznaczonymi do wykorzystywania w trudnych warunkach. Zbudowane są z odpornych na mechaniczne uszkodzenia materiałów i gwarantują poprawne funkcjonowanie podczas deszczu czy na mrozie. Wyposażone są we wszystkie wymagane przez prawo funkcje.

Wybór firmy, która zajmuje się dostarczeniem odpowiedniej liczby toalet na imprezę masową, jest najlepszym rozwiązaniem z punktu widzenia oszczędności czasu oraz pieniędzy. Jeżeli chodzi o wynajem toalet przenośnych Poznań jest miastem, gdzie również regularnie odbywają się jarmarki bożonarodzeniowe.

W każdy z takim przypadków warto skorzystać z zewnętrznej firmy, która zadba o to, aby toalety trafiły we właściwe miejsce, a także zajmie się ich serwisowaniem. Po skończonej imprezie wszystkie toalety zostaną przez firmę zabrane. Jest to więc nie tylko oszczędne, ale i wygodne.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*