Szukaj

Na co zwracać uwagę podczas zakupu obuwia medycznego?

Praca w służbie zdrowia związana jest bardzo często z codziennym pokonywaniem czasem naprawdę sporych odległości oraz przebywaniem w dużym stopniu w pozycji stojącej. W związku z tym bardzo ważne jest, aby każdy z pracowników medycznych posiadał odpowiednie obuwie — jak je wybrać i na co zwracać uwagę podczas jego zakupu? Sprawdź!

Po pierwsze — odpowiedni rozmiar

Najważniejszą sprawą, jeżeli chodzi o każde obuwie jest dobranie właściwego rozmiaru. Kupując buty medyczne, należy pamiętać o tym, że po wielu godzinach intensywnej pracy, stopa może puchnąć, dlatego warto mierzyć je po południu lub po prostu po pracy. Przymierzenie butów to kluczowa sprawa, która pozwoli sprawdzić, czy są one dobrze wyprofilowane oraz, czy nie mają elementów, które nas obcierają i zmniejszają komfort ich użytkowania — dobrej jakości obuwie medyczne musi być bowiem przede wszystkim wygodne!

obuwie medyczne

Zapewnij nodze dostęp do powietrza

Najlepszym i najbardziej wygodnym materiałem na obuwie medyczne jest oczywiście skóra naturalna — pozwala ona stopom oddychać, ale także jest miękka, nie drażni skóry oraz idealnie dopasowuje się do kształtu stopy, zapewniając maksymalny komfort użytkowania takich butów.

Profesjonalne obuwie do pracy w służbie zdrowia to jednak także obuwie wykonane z elastycznego tworzywa sztucznego, które cechuje się trwałością, niską wagą i łatwością utrzymania ich w czystości. Jeżeli szukasz właśnie takich butów, zwracaj uwagę na odpowiednią wentylację, im więcej różnych „dziurek”, tym większy dopływ powietrza do stopy.

Obuwie medyczne nie musi być nudne!

Obuwie medyczne, tak samo jak odzież dla lekarzy poza tym, że musi być wygodne, to może być tak także stylowe i modne. Szpitale, przychodnie oraz gabinety bardzo się zmieniły, odchodząc od jednego klasycznego i wszystkim znanego modelu buta. W sklepach znaleźć można naprawdę szeroki wybór różnorodnych modeli obuwia, w różnych kolorach i fasonach — w dzisiejszych czasach nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać takie buty medyczne, które się nam po prostu podobają, a do tego spełniają swoją funkcję.

Postaw na jakość

Dobre obuwie medyczne to takie, które wiele wytrzyma i zniesie, nie jest zbyt ciężkie, dobrze amortyzuje wstrząsy, a do tego ciekawie wygląda. Bardzo ważna jest także podeszwa, najlepiej, żeby była antypoślizgowa, co znacznie zmniejszy ryzyko wypadków w pracy. Decydują się na zakup, musimy więc wziąć pod uwagę wiele różnych czynników, które sprawią, że but nie tylko będzie wygodny i komfortowy, ale także bezpieczny i służący nam więcej niż tylko parę miesięcy. Stawiajmy więc przede wszystkim na jakość, cena nie powinna być w tym przypadku kryterium dominującym!

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*