Szukaj

Popularny Stadion Narodowy

Stadion Narodowy jest jednym z najbardziej charakterystycznych obiektów w Warszawie. Jest on widoczny zarówno znad Wisły, jak również z Placu Zamkowego. W tym obiekcie odbywają się często nie tylko liczne wydarzenia sportowe, ale także kulturalne. Oto kilka ciekawostek dotyczących Stadionu Narodowego.

Ciekawostki o Stadionie Narodowym

Najbardziej popularny obiekt w Warszawie to z pewnością Stadion Narodowy. Od 2015 roku nosi nazwę PGE Narodowy. Niewiele osób wie, jednak to właśnie w tym obiekcie podczas eliminacji do Mistrzostw Europy padła rekordowa liczba goli strzelona przez biało- czerwonych. Podczas eliminacji do słynnego Euro 2016 nasza reprezentacja strzeliła rekordową liczbę 22 goli, co daje najwyższy wynik podczas całych eliminacji.

Kolejną ciekawostką dotyczącą Stadionu Narodowego jest fakt, iż powierzchnia na której wyświetlane są na zewnątrz stadionu różne reklamy oraz symbole wynosi około dwóch hektarów. Dzięki nowoczesnej technologii istnieje możliwość sterowania tą powierzchnią w zależności od potrzeb. W samym środku stadionu także znajdziemy równie duże powierzchnie. We wnętrzu zamontowane są cztery duże ekrany LED. Szacuje się, iż każdy z nich posiada powierzchnię 50 metrów kwadratowych. Na takiej powierzchni zmieściłoby się co najmniej 12 fiatów 126p.

Stadion Narodowy
Stadion Narodowy

Ponadto warto wiedzieć, że kubatura Stadionu Narodowego jest złożona z wielu starannie dopracowanych detali. Do jednych z najbardziej skomplikowanych elementów na tego typu obiekcie należą przede wszystkim stalowe konstrukcje dachu. Wspomniane elementy wykonane ze stali tworzą pierścień ściskany. Każdy z nich waży około 48 ton, czyli tyle samo co sześć samolotów F-16.

Jednym z najbardziej rozpoznawalnych obiektów w stolicy Polski jest Stadion Narodowy. To właśnie to miejsce przyciąga wielu kibiców sportu, jak również fanów muzyki oraz innych wydarzeń kulturalnych. W ciągu całego roku imprezy na Stadionie Narodowym odbywają się bardzo często. Dlatego nawet najbardziej wymagające osoby znajdą coś dla siebie. Z pewnością jest to obiekt wart odwiedzenia.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*