Szukaj

Sale weselne we Wrocławiu – pytania, które musisz sobie zadać przed wynajmem!

Mieszkasz we Wrocławiu i właśnie tu chcesz przeżyć swoje wesele? To bardzo dobra decyzja, ale… pamiętaj, że organizacja wesel we Wrocławiu (dotyczy to również wielu innych, dużych, polskich miast), rządzi się swoją specyfiką.

Zapytaj o cenę!

Wydawałoby się, że jest to pytanie oczywiste. W pewnym sensie tak. Musisz jednak wiedzieć, że w dużych miastach cena wynajmu sali weselnej jest znacznie wyższa, niż w poza nimi. Może się okazać, że w cenie która Tobie wyda się dość wysoka, oferta żywieniowa będzie dość skąpa.

Czy jest możliwość zaangażowania florystki?

Poza dużymi miastami z reguły nikt nie angażuje florystek do przygotowania sali weselnej. Wybierając jednak dom weselny we Wrocławiu, musimy liczyć się z koniecznością zatrudnienia profesjonalnej osoby do dekoracji sali.

Do której trwa przyjęcie?

Warto się zapytać, do której trwa przyjęcie. Sale weselne znajdujące się w niewielkich miasteczkach z reguły mogą pozwolić sobie na zabawę do białego rana. Takiej możliwości nie mamy w centrach dużych miast, gdzie hałas mógłby rozzłościć okolicznych mieszkańców. Sale weselne z reguły znajdują się wewnątrz dużej zabudowy, dlatego zabawę do rana warto zawsze przedyskutować.

Sale weselne we Wrocławiu a… parking

Podczas organizowania wesela warto się zapytać, czy w obrębie sali weselnej znajduje się parking. Jeśli dom weselny znajduje się wewnątrz hotelu i to a dodatek w strefie śródmiejskiej, dostępność do dużej liczby miejsc parkingowych wcale nie musi być tak oczywista. Jeśli więc na Twoim weselu ma być wielu gości i część z nich przyjedzie z innych miast, może lepiej będzie im załatwić nocleg w hotelu?

Otwieranie pokoi

Przed rezerwacją terminu warto zapytać, czy pokoje są otwierane za pomocą klucza, czy… karty. W większych miastach karta staje się normą. Tak jest chociażby we Wrocławiu. Jeśli pokoje otwiera się za pomocą karty, warto powiadomić o tym innych gości weselnych. Niepotrzebne niedomówienia nie są tutaj potrzebne.

Wystrój sali

Urządzenie sali weselnej to kolejny aspekt, o który warto się zapytać. Dowiedzmy się, czy możemy to zrobić na własną rękę, czy też zrobi to za nas obsługa sali weselnej. Warto też zobaczyć salę – z reguły w dużych miastach sale weselne reprezentują o wiele wyższy standard, aniżeli poza nimi. W grę wchodzi również sama aranżacja sali, czyli jej „surowy” wygląd.

Opcjonalnie można też zapytać się o szczegóły związane z noclegiem Państwa Młodych i ich gości. Jednak pod tym względem różnic pomiędzy małymi a dużymi miastami raczej nie widać.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*