Szukaj

Jak szybko i bezpiecznie rozładować torbę BIG BAG?

Rozładunek i załadunek materiałów sypkich jest wbrew pozorom trudną sztuką. Zwłaszcza w przypadku zastosowań przemysłowych, w których niezwykle ważna jest precyzja i bezpieczeństwo zarówno pracowników jak i mienia. Zarówno w przypadku rozładunku jak i załadunku wspomnianych materiałów, doskonale sprawdzają się tak zwane torby BIG BAG.

Czym jest BIG BAG?

Opakowania typu BIG BAG są bardzo pojemnymi, elastycznymi kontenerami, służącymi do przechowywania materiałów sypkich i niebezpiecznych. Ich cechą charakterystyczną jest to, że są one wykonane z tworzyw sztucznych. Ten materiał sprawia, że można w nich przechowywać naprawdę różne materiały – nawet te o wysokim stopniu reaktywności chemicznej.

Jak załadować/wyładować BIG BAG-a?

Załadunek i wyładunek BIG BAG-ów nie jest wcale taki prosty. Mamy tu przecież do czynienia z dużym pojemnikiem, który może mieć pojemność nawet i kilkuset litrów. Proces załadowania i wyładowania zawartości tych kontenerów jest możliwy tylko i wyłącznie w przypadku odpowiednich maszyn załadowczo – wyładowczych.

Rozładunek BIG BAG

Rozładunek kontenerów BIG BAG jest możliwy dzięki specjalnym konstrukcjom, pozwalającym na pionowe umiejscowienie torby w ich obrębie. Dzięki temu, możliwe jest grawitacyjne opadnięcie zawartości kontenera bezpośrednio do komory, z której odbiera ją specjalny przenośnik taśmowy. Cały proces wyładunku jest tak dopracowany, by nie dopuścić do ewentualnego przeciążenia układu i w konsekwencji – do zniszczenia urządzenia rozładowczego.

Załadunek BIG BAG

Proces ładowania zawartością sypką toreb BIG BAG jest bardzo prosty, aczkolwiek odwrotny do procesu rozładunku. Załadunek BIG BAG jest możliwy tylko po umiejscowieniu torby w sposób pionowy i wsypaniu do niej metodą grawitacyjną wspomnianej zawartości sypkiej.

Element większego układu

Nie oznacza to, że elementy umożliwiające załadunek jak i rozładunek BIG BAG nie mogą być rozbudowane o dodatkowe elementy. Często są one częścią bardziej złożonego procesu, w skład którego mogą wchodzić również różnego rodzaju przesiewacze, separatory magnetyczne itd. Dzięki nim mamy pewność, że zarówno wsypywane jak i wysypywane materiały nie zawierają żadnych dodatkowych elementów, mogących wpłynąć na poprawną pracę poszczególnych maszyn i urządzeń.

Podsumowując, układy ładujące i rozładowujące torby BIG BAG są bardzo ważne z punktu widzenia przedsiębiorstwa. Skracają one czas czynności załadowczo – rozładowczych i pozwalają zwiększyć bezpieczeństwo zarówno obsługujących tą czynność pracowników jak i stabilność pracy urządzeń.

One Reply to “Jak szybko i bezpiecznie rozładować torbę BIG BAG?”

  1. JMK says: 27 sierpnia, 2021 at 1:08 pm

    Gdzie big bagi mają największe zastosowanie?

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*