Szukaj

Szampon, krem, herbatka – poznaj dobroczynne właściwości pokrzywy

Pokrzywa to roślina, która już od wieków wykorzystywana jest przez ludzi. Wykazuje bardzo wiele właściwości dobroczynnych dla organizmu człowieka. Można ją spożywać w różnych formach, zarówno jako świeże ziele, jak i jako zasuszoną roślinę. Regularnie używana może przynieść zaskakujące efekty.

Pokrzywa na zdrowe włosy

Jeśli zależy nam na pięknych, lśniących i zdrowo wyglądających włosach, powinniśmy zainteresować się dobroczynnymi właściwościami pokrzywy. Rośliny tej można używać w różnych formach, na przykład jako szampon. Produkt taki będzie odpowiedni przede wszystkim dla osób, które na co dzień zmagają się z łupieżem. Powstawanie go bowiem związane jest z nieprawidłowym funkcjonowaniem gruczołów łojowych skóry głowy. Szampon z dodatkiem pokrzywy z pewnością zmniejszy problem z przetłuszczaniem się włosów, a także zadziała przeciwgrzybiczo. Dzięki temu pozbędziemy się uciążliwego łupieżu. Szampon pokrzywowy ponadto wzmocni nasze włosy i dokładnie je oczyści. Jeśli zależy nam na posiadaniu długich, mocnych włosów, możemy pobudzić nasze cebulki poprzez picie herbatki pokrzywowej. Regularne spożywanie takiego naparu z pewnością da wymierne efekty, którymi będziemy mogli cieszyć się już po niedługim czasie kuracji.

Pokrzywa na piękną cerę

Ziele pokrzywy możemy wykorzystać z powodzeniem również wtedy, gdy staramy się, aby nasza skóra wyglądała świeżo i zdrowo. Pokrzywa będzie szczególnie wskazana dla osób, którym dokucza trądzik i zaskórniki powstające na skórze twarzy. Poleca się w takim przypadku używanie toników oraz kremów z dodatkiem pokrzywy, a także picie naparów wykonanych właśnie z tej rośliny. Pokrzywa bowiem wykazuje właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybicze, co z pewnością zahamuje rozwój wyprysków i zaskórników na naszej skórze. Używanie produktów z dodatkiem pokrzywy pozwoli nam zredukować produkcję sebum przez nasze gruczoły łojowe, a dzięki temu również pomoże nam pozbyć się wszelkich niedoskonałości. Również w tym przypadku dobrym rozwiązaniem będzie picie herbatki pokrzywowej, która podziała antybakteryjnie od wewnątrz naszego organizmu.

Dobroczynna herbatka z pokrzywy

Regularne picie naparów z pokrzywy może pomóc nam pozbyć się bardzo wielu dokuczających nam na co dzień dolegliwości. Herbatka pokrzywowa łagodzi alergie, a także działa przeciwzapalnie. Spowoduje więc złagodzenie wszelkich stanów zapalnych, które rozwijają się w naszym organizmie i powodują nieprzyjemne objawy. Dodatkowo pokrzywa działa moczopędnie na nasz układ moczowy, co sprawia, że oczyszcza się on. Jest to bardzo ważne przede wszystkim dla osób, które zmagają się na co dzień z chorobami nerek. Napar z pokrzywy pomoże również w walce z cukrzycą. Warto pamiętać jednak, że na dzień powinniśmy wypijać nie więcej niż cztery filiżanki herbatki pokrzywowej. Jeśli nie przepadamy za jej specyficznym smakiem, możemy wzbogacić ją na przykład o domowy sok z malin, który sprawi, że chętniej będziemy sięgać po tego typu napoje.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*