Szukaj

Vivomixx – zdrowa flora bakteryjna

Flora bakteryjna w jelitach człowieka ma ogromne znaczenie dla zdrowia całego organizmu. Stanowi prawdziwe wsparcie dla prawidłowego funkcjonowania układu pokarmowego, immunologicznego i nawet nerwowego. W dbaniu o zdrową florę bakteryjną jelit chodzi tak naprawdę o wsparcie dla bilionów mikroorganizmów – głównie bakterii – które je zasiedlają. Wtedy z pomocą przychodzą nam różnego rodzaju probiotyki.

Preparaty probiotyczne – takie jak Vivomix – są nieocenione wtedy, kiedy obciążamy jelita. Najbardziej powszechne sytuacje, w których powinniśmy po nie sięgnąć to kuracja antybiotykowa lub inna długotrwała kuracja lekowa, ostra biegunka, zaparcia.

saszetki vivomixx

Na co jeszcze Vivomixx?

Vivomixx 450 (nazwa pochodzi od 450 miliardów jednostek tworzących kolonie, które znajdują się w jednej dawce) zawiera liofilizowane kultury bakterii. Ulegają one aktywacji w przewodzie pokarmowym i uzupełniają wyniszczoną mikroflorę jelitową. W bardziej specjalistycznych przypadkach Vivomixx może być stosowany w stanach zapalnych jelit i ich schorzeniach czynnościowych, a także w niealkoholowej chorobie stłuczeniowej wątroby.

Saszetki, kapsułki i krople Vivomixx

Na rynku probiotyk występuje w trzech postaciach, których warto poszukać w taniej aptece internetowej online. Do wyboru mamy krople i saszetki Vivomixx, a także niewielkie kapsułki pod nazwą Vivomixx Micro. Saszetki Vivomixx zawierają proszek, który po rozpuszczeniu w wodzie (może być to także mleko, sok lub jogurt) tworzy zawiesinę przeznaczoną do picia. Preparat w tej postaci i w kapsułkach polecany jest dla dzieci powyżej lat 3 i dorosłych. Dla niemowląt najlepsze będą krople Vivomixx.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*