Szukaj

Wyjątkowe walory trwałościowe kostki brukowej

Kostka brukowa jest stosowana masowo na placach budowy i inwestycjach – zarówno wielkich, komercyjnych jak i tych mniejszych, typowo prywatnych. Kostka brukowa to surowiec, który spełnia wiele kryteriów i przede wszystkim jego nabycie nie jest szczególnie trudne czy bardzo kosztowne, ponieważ producent kostki brukowej dostępny jest praktycznie w każdym powiecie. Nawet nieduże miasta stwarzają możliwość niemalże automatycznego pozyskania każdej ilości kostki brukowej – tak powszechnie stosowany i potrzebny jest to materiał budowlany. Oczywiście trzeba czasem poczekać na zamówienie, jeśli dotyczy ono bardzo nietypowych odcieni wariantów kolorystycznych lub niecodziennych kształtów kostki.

Nowoczesne linie produkcyjne

Naturalnie każdy szanujący się producent kostki brukowej jest w stanie przygotować mieszankę bitumiczną o dowolnym nasyceniu kolorystycznym, ale dostępne od ręki są tylko te najczęściej spotykane i najchętniej zamawiane. Jeśli ktoś życzy sobie zakupić kilka ton kostki o bardzo nietypowych parametrach kolorystycznych czy gabarytowych, musi z wyprzedzeniem złożyć zamówienie u producenta, który posiada dostatecznie nowoczesną linię produkcyjną.

Kostka brukowa producent

Poprawne ułożenie kostki

Jeśli chodzi o samą trwałość kostki brukowej, jest ona wyjątkowo wysoka i to decyduje o tym, że w miejscu jej poprawnego ułożenia, nie wymaga ona przeważnie później żadnej konserwacji czy napraw gwarancyjnych nawet przez okres kilkunastu do kilkudziesięciu lat.

Warunkiem jest jednak prawidłowe ułożenie nawierzchni w pierwszej kolejności, a to oznacza chociażby precyzyjne i właściwe przygotowanie gruntu pod pracę, a po jej zakończeniu właściwe „zamulenie” nawierzchni, czyli pokrycie jej mieszanką mokrego piasku, który będzie uzupełniał naturalnie powstające szczeliny pomiędzy kostkami. Tylko w ten sposób da się uniknąć nierównomiernego osiadania raz ułożonej nawierzchni z kostki brukowej – pośpiech jest więc niewskazany, a na każdym etapie dokładania kolejnych metrów konstrukcji kluczowe jest także sprawdzanie poziomów i weryfikowanie pochyłości płaszczyzny zgodnie z przewidzianym projektem.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*