Szukaj

Zlecę napisanie pracy dyplomowej. Jaka jest cena pracy licencjackiej?

Obecnie pęd ku wyższemu wykształceniu powoduje, że coraz więcej studentów decyduje się na zlecenie pisania prac dyplomowych. W internecie możemy znaleźć wiele ogłoszeń osób, które mogą wyręczyć nas w napisaniu pracy magisterskiej lub licencjackiej. Chciałbyś wiedzieć, na czym polega ten proceder? Ile kosztuje napisanie pracy licencjackiej lub magisterskiej? Ile osób się na to decyduje? Przeczytaj.

Pisanie prac magisterskich – jak wygląda ten proceder?

Obecnie coraz więcej osób decyduje się zlecić napisanie pracy magisterskich. Niektórzy od początku nie planują zrobić tego samodzielnie, inni w trakcie orientują się, że nie radzą sobie, brakuje im czasu. Różny jest zakres zlecanej „pomocy”. Niektórzy zlecają całość przygotowania pracy, inni potrzebują wsparcia jedynie w zakresie redakcji i korekty lub przygotowania badań. To, jaki zakres pracy zlecimy, będzie warunkowało jej cenę.

Kwestie prawne

Należy pamiętać przy tym, że zgodnie z polskim prawem, prace dyplomowe – w tym prace magisterskie i licencjackie – muszą stanowić całość napisaną samodzielnie. Jeżeli wyjdzie na jaw, że zleciłeś osobie trzeciej napisanie pracy, mogą czekać Cię poważne konsekwencje: przede wszystkim utrata tytułów zawodowych, ale i konsekwencje karne. Polskie prawo nie przewiduje natomiast kary dla osoby, która pisze prace magisterskie na zlecenie.

W praktyce jednak bardzo trudno jest wykryć i udowodnić komuś, że przygotował pracę dyplomową niesamodzielnie.Jeżeli po prostu zdecydujemy się na przepisanie obszernych fragmentów cudzych prac w swojej pracy, bardzo łatwo będzie to udowodnić przy pomocy programu antyplagiatowego. Co innego, gdy ktoś pisze dla nas pracę – jeśli zachowamy minimum dyskrecji i przygotujemy się do egzaminu dyplomowego, jest to praktycznie nie do wykrycia. Nawet jeśli profesor będzie miał wątpliwości, czy pracę napisaliśmy sami, nie da rady nam tego udowodnić.

Ile to kosztuje?

Zastanawia Cię, jaka jest cena pracy licencjackiej, a jaka magisterskiej? Stawki potrafią się bardzo od siebie różnić. Zwykle wahają się w przedziale od kilku do kilkudziesięciu złotych za stronę. Wszystko zależy od dziedziny, z której napisana ma być praca. Jeżeli część zadań chcemy wykonać samodzielnie (na przykład zgromadzić źródła, przeprowadzić badania), wpłynie to oczywiście na obniżenie ceny pracy.

Każdy musi sam ocenić, czy warto wydać takie pieniądze i ryzykować, że sprawa się wyda. Z pewnością o wiele większą satysfakcję będziemy mieli z dyplomu, jeśli będziemy wiedzieć, że naprawdę na niego zasłużyliśmy.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*