Szukaj

Jak urządzić pokój dzienny w małym mieszkaniu?

pokój dzienny w małym mieszkaniu

Pokój dzienny zasadniczo spełnia sporo funkcji, jednak podstawową jest zapewnienie odpoczynku i relaksu dla całej rodziny po trudach dnia codziennego. W związku z tym meble do pokoju dziennego powinny być przede wszystkim wygodne, po drugie zaś użyteczne. Meble salonowe wpływają znacznie na cały charakter wnętrza. To właściwie od nich zależy czy pokój dzienny będzie zaaranżowany w stylu klasycznym czy też bardziej nowoczesnym. W przypadku, gdy posiadamy stosunkowo nieduże mieszkanie należy przede wszystkim nie gromadzić w nim zbyt dużej ilości mebli, gdyż da to efekt jeszcze bardziej pomniejszonej przestrzeni.

Nowoczesne meble do pokoju dziennego

Meble nowoczesne posiadają niekonwencjonalną formę, od bardzo designerskiej, awangardowej aż po surową, wręcz ascetyczną prostotę. Występują w różnej kolorystyce – od barw stonowanych jak biel, kremowy, szary czy czarny, aż po ich kompletną opozycję – a więc wyraziste takie jak zielony, czerwony czy fioletowy. W przypadku małej powierzchni naszego pokoju dziennego lepiej jest stosować opcję z jasnymi kolorami, która wpływa na optyczne powiększenie wnętrza.

Obecnie modne są meble, które mają wysoki połysk wykończenia. Oprócz tego bardzo popularne są meble sprzyjające ekologii. A więc z jednej strony otrzymujemy meble eleganckie i bardzo błyszczące, z drugiej zaś surowe i przyjazne środowisku. Nowocześnie umeblowany pokój dzienny to także różnorodność faktur, kolorów i materiałów – np. klasyczna kanapa sąsiaduje tu z plastikowymi krzesełkami.

Meble w stylu klasycznym

Z kolei meble do pokoju dziennego w klasycznym stylu to przede wszystkim starannie wykonane meble z drewna litego lub z drewnianej okleiny. Często stosuje się tutaj różnego rodzaju zdobienia lub ornamenty tudzież obite materiałem krzesła oraz klasyczne kształty foteli czy kanap. Tego typu umeblowanie zazwyczaj wykonane jest w stonowanych barwach i wszystko służy temu, by wnętrze było spokojne i harmonijne. Ważne elementy to stolik kawowy, regał z dużą ilością książek tudzież np. stojąca lampa.

Dobór stylizacji do pokoju dziennego w małym mieszkaniu

Decyzja o takim a nie innym stylu urządzenia pokoju dziennego zależy tylko i wyłącznie od mieszkańców oraz od tego, gdzie będzie się po prostu dobrze czuło. Z pewnością bardzo ważne jest również dopasowanie wnętrza salonu do całego mieszkania, tak by nie różnił się on stylistycznie od całości. Do małej powierzchni pokoju dziennego bardziej bezpiecznym rozwiązaniem będzie raczej klasyczna stylizacja, która sprawi, że podkreślone zostaną zalety małej przestrzeni, a więc jej przytulność i ciepło. Nowoczesna aranżacja, pomimo oryginalnego designu i elegancji jest bardziej przeznaczona do nieco większych powierzchni.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*