Szukaj

Choinka – jodła kaukaska

Święta Bożego Narodzenia przychodzą tylko raz w roku, a wybranie idealnego drzewka, aby ożywić salon, to rodzinny rytuał każdej polskiej rodziny. Przy wielu różnych gatunkach drzew trudno określić, który z nich jest odpowiedni.

Wiedza o tym, jak zachować zieloną i pachnącą roślinę jest ogromnie cenna. Podstawą jest wybór dobrego gatunku. Istotny jest również zakup ze sprawdzonego miejsca oraz poprawny transport. Na rynku są firmy, które wyspecjalizowały się w transporcie choinek na terenie Warszawy i okolic. Po wyborze odpowiedniego okazu, ten trafi do Twojego domu lub biura. 

Dlaczego warto kupić jodłę kaukaską? 

Jodła kaukaska charakteryzuje się nieklejącymi się igłami oraz długimi właściwościami zbiorczymi – szczególnie jeśli drzewo jest zanurzone w wodzie. Kora łodygi jest gładka i szara. Wierzchnia strona igieł jest ciemnozielona i błyszcząca. Jodła kaukaska ma generalnie mocne igły i gałęzie. W Polsce jodła kaukaska jest preferowanym gatunkiem choinek ze względu na swój wygląd i żywotność. 

Każdy gatunek drzewka jest trochę inny, więc aby znaleźć najlepszą choinkę dla swojej rodziny, trzeba dopasować ją do potrzeb i wymagań domowników. Na przykład, jeśli masz dzieci, możesz pochylić się właśnie w stronę jodły, która jest wytrzymała i pięknie pachnie. Jodłę kaukaską uznaje się za szlachetne drzewo, które świetnie sprawdza się podczas Świąt Bożego Narodzenia. 

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru choinki? 

Podczas wyboru choinki warto dokładnie sprecyzować swoje oczekiwania. Jeśli decydujesz się na opcję z dowozem, to skontaktuj się ze sprzedawcą i powiedz, na czym Ci zależy. 

Kilka rad, jak sprawdzić, czy drzewko jest świeże: 

  • najpierw sprawdź pień drzewa. Powinien mieć lekką przyczepność. Zegnij igłę na pół palcami; świeże jodły powinny pękać, a świeże sosny wyginać się i nie łamać;
  • aby znaleźć najlepszą choinkę, która przetrwa najdłużej, delikatnie chwyć wnętrze gałęzi i pociągnij dłoń do siebie. Igły powinny pozostać na drzewie; 
  • niektóre rodzaje choinek zmienią kolor z głębokiej, intensywnej zieleni na matową szarozieloną, jeśli zostaną zbyt wysuszone. 

Pamiętaj o odpowiednim nawodnieniu swojej choinki i ustawieniu jej w dobrym miejscu. Unikaj przestrzeni koło kaloryfera. 

Jak ozdobić jodłę kaukaską? 

Ozdoby, jakie zawiesisz na swojej jodle kaukaskiej, zależą od Twoich preferencji. Wybierz, takie które sprawią, że te święta będą wyjątkowe. Poszukaj przestrzeni między gałęziami: pamiętaj, że drzewo wygląda lepiej, gdy ozdoby zwisają prosto. Wiele drzew jest dziś przygotowywanych tak, aby były bujne i pełne. Żeby ozdoby wisiały prosto, potrzebujesz drzewa z pewną przestrzenią między gałęziami.

Jak ustawić choinkę? 

Uzyskaj odpowiednią wysokość swojego drzewka. W zależności od wysokości sufitu zmierz i odetnij spód drzewa, aby idealnie pasował do Twojej przestrzeni. Jeśli nie zamierzasz od razu wyeksponować drzewa w swoim domu, postaw je w wiadrze z ciepłą wodą w rogu garażu, osłoniętego patio lub piwnicy, chroniąc przed słońcem.

Upewnij się również, że drzewo jest stabilne i wypoziomowane. Twoje drzewo powinno stać idealnie pionowo. Jeśli wykładzina jest gruba lub nierówna, konieczne może być położenie kawałka sklejki, tak aby stojak na drzewo stał na płaskiej, równej podstawie. Chroń też swoją podłogę. Umieść plastikową lub inną wodoodporną wykładzinę na podłodze w miejscu, w którym stoi drzewo, aby nie zniszczyć dywanu ani nie pozostawiać śladów na drewnianej podłodze.

Wszystkie jodły mają mocne, zielone konary, przyjemny zapach i klasyczny kształt, którego każdy szuka w drzewie. Ale to od konkretnego modelu zależy ogólny wygląd i wydajność.
Szukasz choinki z dojazdem do domu? Sprawdź tutaj.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*