Szukaj

Depilacja laserowa, czyli jak trwale pozbyć się niechcianych włosków

Depilacja laserowa LIGHT SHEER DESIRE

Maszynki, kremy, depilatory… Ile to już metod próbowaliście, aby pozbyć się niechcianego owłosienia? Z pewnością było ich całkiem sporo i żadna z nich nie dała Wam w pełni zadowalających efektów. Jednym ze sposobów na wyeliminowanie włosków raz na zawsze jest depilacja laserowa. Nie jest to jednak zabieg idealny dla każdego.

Depilacja laserowa LIGHT SHEER DESIRE

Zabieg depilacji laserowej pozwala na stałe usunięcie niechcianego owłosienia. Jest obecnie najskuteczniejszą metodą na eliminację włosków i daje najlepsze efekty porównując ją z innymi popularnymi sposobami na depilację. Depilacja laserowa LIGHT SHEER DESIRE polega na niszczeniu wiązką laserową mieszków włosowych, co opóźnia wzrastanie włosów lub całkowicie je uniemożliwia.

Depilacja laserowa LIGHT SHEER DESIRE

Na czym polega działanie lasera?

Głowica urządzenia emituje światło, które przenika przez skórę i trafia do mieszka włosowego. Wędruje przez łodygę włosa i jest absorbowane przez znajdującą się w nim melaninę. Komórki macierzyste włosa ulegają uszkodzeniu, co ostatecznie powoduje ich zniszczenie i zapobiega ponownej regeneracji.

Aby całkowicie pozbyć się włosków z wybranej okolicy nie wystarczy jednak jeden zabieg. Ilość zabiegów zależeć będzie ostatecznie od struktury i koloru włosa, a także koloru skóry. Najlepszych efektów mogą spodziewać się osoby z jasną karnacją i ciemnymi włosami. Średnia ilość zabiegów, jaka jest potrzebna do całkowitego wyeliminowania owłosienia to około 3-6.

Kilkukrotne wykonanie zabiegu jest konieczne ze względu na fakt, że uszkodzeniu ulegają jedynie te włoski, które znajdują się w czasie naświetlania w fazie wzrostu. Każda seria powoduje, że owłosienie staje się coraz słabsze i mniej widoczne. Po 3 seriach około 80-90% owłosienia zostaje usunięte z danej okolicy.

Zabieg nie jest w pełni bezbolesny

Jeszcze do niedawna zabieg polecano osobom, które boją się depilacji np. woskiem – uznawanej za bolesną. Niestety jednak depilacja laserowa nie jest całkowicie bezbolesna. Nieprzyjemne sensacje będą jednak zależne od indywidualnego progu bólu.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*