Szukaj

E-learning, czyli edukacja w XXI wieku

E-learning studia

Nauczanie zdalne nie jest czymś nowym, na dobrą sprawę już w XVIII wieku można było uczyć się za pomocą korespondencji listownej. To, co jednak aktualnie oferuje e-edukacja, to prawdziwy skok kwantowy. Dzisiaj za pośrednictwem internetu możemy zdobywać skomplikowaną wiedzę, obejmującą szerokie spectrum branż i zagadnień. Na dodatek poznajemy nie tylko teorię, ale i praktykę.

Organizowanie szkoleń i kursów internetowych nie jest jednak tak proste, jak mogłoby się wydawać. Żeby były one naprawdę efektywne, a osoby w nich uczestniczące przyswoiły sobie w zaawansowanym stopniu przekazywaną na nich wiedzę czy umiejętności, trzeba wiedzieć jak je projektować i tworzyć. A następnie wdrażać oraz nimi zarządzać. E-learning studia to idealny sposób na zapoznanie się z najnowszymi technologiami tworzenia szkoleń internetowych, na które składają się nowoczesne metody edukacji, takie jak np.:

  • blended learning
  • webquesty
  • screencasty
  • webinary

To jednak nie wszystko. Współczesny model nauczania ciągle ewoluuje, w kierunku jak najlepszej i najszybszej przyswajalności wiedzy przez uczniów. Na kierunku E-leraning można zdobyć wiedzę o najbardziej aktualnych sposobach kształcenia obejmujących m. in. zagadnienia andragogiki czy sketchnotingu.

E-learning studia

E-leraning studia – dla kogo?

Tworzenie kursów czy szkoleń to praktyka stosowana nie tylko przez placówki edukacyjne, ale także przez różnego rodzaju firmy oraz osoby prywatne. Popularność takich szkoleń wynika z ich szerokiego zakresu tematycznego. Kursy e-learningowe mogą bowiem nawiązywać do większości dziedzin życia, wiedzy, nauki i rozwoju człowieka.

Na dobrą sprawę dzisiaj każdy, kto ma do przekazania jakieś przydatne informacje, może to zrobić za pośrednictwem internetu, w postaci kursu online. Wystarczy spojrzeć na znajdującą się na rynku ofertę kursów i szkoleń online. Znajdziemy tam zarówno kursy językowe czy komputerowe lub graficzne, jak i marketingowe, przedsiębiorczości, zarządzania i wiele innych, nawet takich odnoszących się do zdrowego odżywiania czy nauki wizażu albo samoobrony.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*