Szukaj

Klocki konstrukcyjne Cobi wspomnieniem o historii

Na historię składa się wiele ważnych wydarzeń, ale i ciekawych faktów, które dla dziecka są nie tylko rodzajem wiedzy poznawanej w szkole, ale też samodzielnie odkrywanej podczas zabawy. A jej odkrywanie może być jeszcze ciekawsze z klockami konstrukcyjnymi militarnej serii Mała Armia WWII od Cobi, na którą składają się najbardziej znane pojazdy wojskowe z okresu II wojny światowej.

Fascynująca historia

Historia budzi ciekawość. Nie tylko u dorosłych, ale też dzieci, które często z wielkim zainteresowaniem wsłuchują się w opowieść o minionych czasach. Zaskakujące ciekawostki, nieznane fakty, odważni bohaterowie – wszystko to fascynuje i pobudza dziecięcą wyobraźnię. Gdy jednak przychodzi do nauki historii, kojarzonej ze szkołą, natychmiast staje się ona jednym z wielu trudnych przedmiotów.

Ale dziecięce postrzeganie historii, jako nauki ciekawej, nie musi się zmieniać. Konieczność zapamiętania wielu wydarzeń, faktów czy dat może dziecku przyjść z łatwością. Nauka historii może być bowiem zabawą, a tej dostarczą klocki konstrukcyjne Cobi.

Mała Armia WWII

Seria militarna Mała Armia WWII to zestawy klocków, wśród których znajdują się wykorzystywane w czasie II wojny światowej maszyny i sprzęty. Wśród samochodów ciężkich, czołgów, dział i samolotów znajdują się takie, które przypominają o najważniejszych wydarzeniach konfliktu zbrojnego z lat 1939-1945.

W kolekcji znajduje się reprodukcja słynnego czołgu T34/85, znanego jako Rudy 102. Dziecko będzie też miało możliwość odtworzyć modele takich czołgów, jak Tiger, Shermann czy Cromwell, które walczyły niemal na wszystkich frontach. W serii nie brakuje też samolotów, jak Hurricane czy Spitfire, którymi latali polscy pilocie w RAF. Jest również słynny polski samolot rozpoznawczy, lekki bombowiec PZL P-23B Karaś, którego historia może okazać się dla dziecka niezwykle fascynująca. Do tego jednostki pływające, samochody transportery i motocykle – wszystko, co składa się na historię II wojny światowej.

Zabawki edukacyjne

Każdy zestaw z serii jest niczym element historycznej układanki, którą dziecko może z pomocą rodziców ułożyć podczas przyjemnej zabawy. Klocki konstrukcyjne Mała Armia WWII to przykład doskonałej zabawki edukacyjnej, która może być ciekawym sposobem na odrobienie pracy domowej czy powtórzenia materiału z jednego z najważniejszych okresów historycznych. Pojazdy składające się na serię pozwolą odtworzyć minione wydarzenia, a rozmowa podczas zabawy sprawi, że dziecko doskonale zapamięta tak z pozoru trudne do zrozumienia zagadnienia.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*