Szukaj

Poczuj styl retro w swoim domu

żyrandol postarzany

Styl vintage lub styl retro to miłość do tradycyjnych rzeczy jest również bardzo widoczna w projektowaniu wnętrz i architekturze. Klasyki to nie tylko ubrania i akcesoria, ale także akcesoria do wnętrz domów, meble czy oświetlenie. Tworzenie czegoś nowego za pomocą starego, aby odtworzyć elegancję z przeszłości, to było to, co uwielbiano w ostatnich czasach. Stwórz własny styl retro w domu i spraw, że będziesz profesjonalistą jego utrzymaniu.

Pastelowe kolory i odcienie ścian są pierwszą rzeczą, z której należy skorzystać, gdy chcesz uzyskać klasyczny akcent w całym domu. Niezależnie od tego, czy są to tapety, czy kolory ścian – kombinacja, której się trzymasz, będą mówić o Twoim stylu. Wybierz unikalną tapetę, która odzwierciedla niektóre kultowe okresy z przeszłości lub naśladuj rustykalne ściany poprzez pastelowe barwy lub twórz nowe wzory o mocnych kolorach, takich jak intensywna żółć, czerwień i pomarańcza. Mówią, że groszki to nowa moda w stylu vintage. Wypróbuj je również!

Od zegarów po oświetlenie, wszędzie możesz zastosować stylistykę retro. Wykorzystuj stare wydania gazet i używaj klasycznych wazonów do przechowywania owoców i warzyw. Prostszym sposobem na wprowadzenie stylu retro jest wykadrowanie starych zdjęć i powieszenie ich w całym domu. Kiedy wnosisz stare wspomnienia do swojego domu, zapraszasz też klasykę w swoje progi. Szukaj nowoczesności, zachowując i wybierając stare rzeczy. W ten sposób dodasz więcej elegancji swoim klasycznym wnętrzom. Pobudź swoją wyobraźnię i kup zegary w stylu retro, aby czas biegł po staremu.

Zasadą może być też mieszanie starych i nowych mebli w wielkim stylu. Czucie stylistyki vintage najlepiej zapewnia dywany i meble, które chcesz zachować. Istotne jest też oświetlenie w stylu retro. Dzieje się tak, ponieważ klasyczne lampy, takie jak kryształowe żyrandole, lampki nocne z plisowanymi abażurami czy wiszące, szklane lampki dodają uroku i charakteru nowoczesnym przestrzeniom. W rzeczywistości połączenie i mieszanka stylów dekoracyjnych z różnych epok jest jednym z trików profesjonalnych projektantów.

Ale to nie znaczy, że trzeba wydać stos gotówki, aby wypełnić przestrzeń stylem retro. Oświetlenie retro jest nadal produkowane, ponieważ jest to nadal modny styl w urządzaniu wnętrz. Rozejrzyj się w sklepach online i poszukaj pod hasłem lampy retro, a znajdziesz prawdziwe perełki w dobrej cenie.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*