Szukaj

Płatności online dla firm – jak wyglądają?

Płatności online dla firm – jak wyglądają?

Branża e-commerce kwitnie, a założenie własnego sklepu internetowego może być dobrym pomysłem na biznes. Przedsiębiorcy, którzy dopiero rozpoczynają swoją działalność i wchodzą na rynek, muszą wybrać system do płatności online. Zapewnia on łatwe zlecanie przelewów klientom sklepu, a sprzedającym kontrolę nad realizowanymi transakcjami i wpływami ze sprzedaży.

Na czym polega płatność online?

Jeszcze jakiś czas temu, aby zapłacić za zakupy w sklepie internetowym, należało wejść na stronę banku, zalogować się na swoje konto i wpisać wszystkie dane do przelewu – czyli numer rachunku, nazwę, adres odbiorcy i tytuł przelewu. Dzisiaj – zarówno z perspektywy kupujących, jak i firm – wiele się zmieniło.

Sklepy internetowe i firmy, których usługi można zamówić w sieci, dają swoim klientom możliwość wyboru odpowiadającej im metody płatności. Kupujący mogą sfinalizować transakcję, płacąc:

  • tradycyjnym przelewem online,
  • BLIK-iem,
  • przy pomocy portfela elektronicznego,
  • w formie e-rat,
  • kartą płatniczą.

 

Ponadto płacenie przez Internet przy pomocy takiego systemu płatności to ogromne ułatwienie dla klientów. Nie muszą oni sami wchodzić na stronę banku (zostają na nią automatycznie przekierowani), ani nawet wpisywać numeru rachunku odbiorcy przelewu czy jego nazwy. Po zalogowaniu się na konto bankowe czeka na nich gotowy formularz przelewu z uzupełnionymi danymi. Tym samym nie ma mowy o zrobieniu pomyłki podczas zlecania transakcji. Takim ułatwieniem jest, np. system płatności online Przelewy24.

System płatności online z perspektyw sprzedawcy

Dziesiątki, a nawet setki przelewów od klientów każdego dnia – czeka Cię to, jeśli uda Ci się rozwinąć swój e-biznes. Aby mieć kontrolę nad wpływami od klientów, przyda Ci się dobry system płatności, czyli rozwiązania, które znajdziesz m.in. na https://www.przelewy24.pl/.

Jeśli dasz klientom możliwość robienia szybkich i wygodnych przelewów, sam na tym zyskasz:

  • płatności online pozwalają na to, aby maksymalnie szybko dowiedzieć się o tym, że kupujący opłacił swoje zakupy – wpłacone pieniądze trafią do operatora płatności, który ma konto w tym samym banku co nadawca przelewu;
  • ułatwisz sobie dokonywanie zwrotów pieniędzy (np. gdy klient zwróci kupiony towar) – zrobisz to przy pomocy specjalnej platformy, na której są zapisane wszystkie szczegóły na temat zrealizowanych transakcji. Wystarczy, że na Twoim koncie znajdują się środki pieniężne, a zwrotu dokonasz poprzez kilka kliknięć myszą;
  • będziesz miał szansę na zachęcenie do zakupów szerszego grona klientów – płatności online to nie tylko przelewy. Możesz dać kupującym możliwość zakupu na raty lub zapłaty za towary dopiero za pewien czas.

 

Działanie systemu płatności online polega na tym, że pieniądze najpierw trafiają do operatora obsługującego przelewy, są dostępne na Twoim koncie na platformie, a dopiero potem możesz przelać je na swój rachunek. Dzięki temu możesz kontrolować wszystkie realizowane transakcje, szybciej otrzymywać środki od kupujących i dać klientom możliwość zapłaty kilkoma metodami.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*