Szukaj

Ubezpieczenie transakcji handlowych

Obecnie przemysł w naszym kraju bardzo prężnie się rozwija. Coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na przeprowadzanie transakcji handlowych nie tylko z firmami znajdującymi się w naszym kraju, ale także z firmami mieszczącymi się za granicą. Należy mieć świadomość, iż takie transakcje często są obarczone pewnym ryzykiem. Zatem w jaki sposób je wyeliminować?

Coraz bardziej popularne ubezpieczenie transakcji handlowych

Podczas handlu towarem każde przedsiębiorstwo zdaje sobie sprawę z tego, iż taka transakcja może być obarczona pewnym ryzykiem. Jest to bardzo istotne, ponieważ często może zdarzyć się, iż nasz kontrahent jest niewypłacalny. Wówczas możemy ponieść ogromne straty jednak warto pamiętać, iż możemy się przed tym odpowiednio zabezpieczyć.

Doskonałym rozwiązaniem w tym przypadku są różnego rodzaju ubezpieczenia eksportu. To właśnie dzięki nim nasz towar zostanie ubezpieczony i tym samym nie musimy obawiać się żadnych strat. Obecnie na rynku możemy znaleźć bardzo wiele firm świadczących tego typu usługi. Możemy wybrać pomiędzy ubezpieczeniem jednej transakcji lub też wszystkich związanych z naszym kontrahentem.

Ubezpieczenie
Ubezpieczenie

Niezbędny faktoring

Coraz bardziej popularny wśród przedsiębiorców staje się także factoring. Warto wiedzieć, iż jest to wykup przez faktora nieprzeterminowanych wierzytelności przedsiębiorstw należnych od kontrahentów. Jeżeli przedsiębiorstwo zdecyduje się na korzystanie z tego typu usług może zdecydowanie szybciej otrzymać swoje pieniądze. Jest to możliwe, ponieważ faktor przekazuje firmie wcześniej ustalony procent w formie zaliczki i ryzyko niewypłacalności kontrahenta spoczywa na faktorze.

Prowadząc własną działalność gospodarczą która opiera się na dystrybucji towarów nie tylko na rynku krajowym, ale także na rynku zagranicznym powinniśmy odpowiednio zabezpieczyć się przed ewentualną stratą. Warto wykorzystać dostępne obecnie narzędzia takie jak faktoring oraz wszelkie ubezpieczenia, aby nie ponieść straty w przypadku niewypłacalności kontrahenta.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*