Szukaj

W poszukiwaniu profesjonalistów w zakresie cięcia wodą

Korzystanie z tak zaawansowanych usług technicznych, jak cięcie wodą, bywa wysoce problematyczne. Rzecz w tym, iż mało kto posiada wiedzę, umożliwiającą kontrolę procesu. Zatem czym kierować się w poszukiwaniach dobrej firmy posiadającej maszynę water jet?

Funkcjonalne urządzenie

Nawiązując współpracę z firmą świadczącą usługi cięcia wodą, warto wypytać o rodzaj wykorzystywanego sprzętu. Znając markę i model narzędzia, bez trudu odnaleźć można informacje dotyczące jego parametrów technicznych oraz opinie użytkowników. Internet jest bowiem skarbnicą wiedzy, umożliwiająca laikom zdobycie informacji, które dawniej zarezerwowane były tylko dla fachowców.

Usługi cięcia wodą

Rozwój narzędzi do cięcia wodą stale postępuje. Dzisiaj zadowalające  jest generowanie strumienia, podążającego w kierunku powierzchni materiału z prędkością ok. 305 m/s. Przy mniejszej prędkości sprzęt traci zdolność obróbki najtwardszych materiałów. Warto zauważyć, że najwyższej klasy obrabiarka przecina nawet tytan. Zlecając usługi cięcia wodą relatywnie miękkiego i cienkiego materiału, również warto zapytać o maksymalne możliwości urządzenia. Informacje te dostarczają bowiem bezcennej wiedzy o jakości urządzenia.

Profesjonalny zespół fachowców

Bez zaawansowanego urządzenia nie jest możliwe świadczenie usług cięcia wodą na wysokim poziomie. Jednak trudno na to liczyć również w przypadku niewykwalifikowanych operatów. Warto zatem zapoznać się z wykształceniem i doświadczeniem pracowników danej firmy, zanim skorzysta się z jej usług. Ponadto, dobrze, jeśli w firmie pracują fachowcy różnych specjalności, mający do dyspozycji zróżnicowany sprzęt. Rzecz w tym, iż cięcie wodą czasami wymaga późniejszego przeprowadzenia dodatkowych czynności. Pomimo iż materiał po obróbce strumieniem wody jest stosunkowo gładki, niezbędne może być szlifowanie, w celu pozbycia się niewielkich nierówności. Co więcej, od początku należy rozglądać się za usługami firm, które mają na stanie frezarki oraz tokarki. Zdarza się bowiem, że zamiast obróbki wodą, bardziej wskazane okazuje się frezowanie lub toczenie.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*