Szukaj

ABC jumping fitness

Jumping fitness to nowa forma ćwiczeń, która bije rekordy popularności w naszym kraju. Pokrótce polega to na skakaniu na jednoosobowej trampolinie i wbrew pozorom nie jest takie proste, na jakie wygląda. To forma aktywności, która stała się modna i znajdziecie ją w większości polskich fitness clubów.

Zasady to podstawa

Jumping fitness to forma treningu cardio. Polega on na ćwiczeniach w rytm muzyki z wykorzystaniem mini trampoliny. Ćwiczenia mogą mieć bardzo różną intensywność. Od tych całkowicie spokojnych po intensywne, podnoszące tętno. Dzięki możliwości angażowania całego ciała, tego typu ćwiczenia wykorzystują jednocześnie mięśnie brzucha, pośladków, nóg. To niezwykle ciężki i wymagający trening całego ciała. Mięśnie są zmuszane do szybkich skurczów.

Jumping fitness jakie ma zalety?

Regularne treningi na mini trampolinie mają liczne zalety. Przede wszystkim wspomagają krążenie limfatyczne, stymulują zastawki układu limfatycznego, zwiększają pojemność płuc i wypływają pozytywnie na układ krążenia. Pomagają regulować ciśnienie krwi i mogą pomóc w rehabilitacji po problemach z sercem. Jumping fitness może przyczynić się do zmniejszenia obrzęków. Dzięki tego typu ćwiczeniom możecie stymulować produkcję czerwonych krwinek, przyspieszyć przemianę materii. Trampoliny to trening dzięki któremu możemy regulować trawienie, pomagać organizmowi w pozbywaniu się toksyn, wzmacniać mięśnie i wydolność organizmu. Poprawimy też swoją równowagę i koordynację ruchową.

Trampoliny to świetne rozwiązanie dla osób, których celem jest redukcja tkanki tłuszczowej. Ćwiczenia jumping fitness modelują sylwetkę, a w godzinę spalicie dzięki nim aż do tysiąca kalorii.

Kiedy unikać trampolin

Tego typu ćwiczeń należy unikać w przypadku takich schorzeń, jak np. dyskopatia. Ponadto jest to niewskazana forma treningu dla kobiet w ciąży, osób o ogólnie złym stanie zdrowia lub mających problem ze stawem skokowym bądź kolanowym.  Choroby układu krążenia, osteoporoza, endoproteza, zaburzenia koordynacji lub równowagi, świeże urazy, nadwaga i astma to także przeciwwskazania.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*