Szukaj

Odchudzanie – jak je przyśpieszyć?

skuteczne odchudzanie

Smukła sylwetka to nie tylko atrakcyjny wygląd, ale również oznaka zdrowia i dobrej kondycji fizycznej. Niestety coraz więcej osób ma problemy z utrzymaniem optymalnej wagi.

Bardzo często problemy z nadwagą są nie tyle efektem zwykłego łakomstwa, a skutkiem problemów z przemianą materii. Jeśli chcemy schudnąć szybciej i efektowniej, musimy zabrać się za nasz metabolizm i zrobić z nim porządek.

Organizm człowieka to skomplikowana maszyna, w której nieustannie zachodzą różnego rodzaju procesy, w tym te odpowiedzialne za przemianę materii i związane ze wskaźnikiem naszej wagi.

Niezdrowy tryb życia, który czasami jest efektem wykonywanej przez nas pracy siedzącej i który wiąże się przede wszystkim z brakiem ruchu na świeżym powietrzu oraz złymi nawykami żywieniowymi, skutecznie przyczynia się do spowolnienia naszego metabolizmu. Na szczęście istnieją sprawdzone sposoby, które mogą rozkręcić przemianę materii i tym samym pomóc nam w szybkim zgubieniu zbędnych kilogramów.

Aktywność fizyczna i szybkie spalanie kalorii

Nie jest dla nikogo tajemnicą, że aktywność fizyczna wpływa zbawiennie na organizm. Nawet niewielka dawka codziennej aktywności fizycznej w postaci dwudziestominutowego spaceru czy gimnastyki pomaga skutecznie przyspieszyć procesy przemiany materii.

Oczywiście najlepsze i najszybsze efekty odchudzające uzyskamy systematycznymi treningami, najlepiej aerobowymi. Jeżeli nasza kondycja i ogólny dobry stan fizyczny nam na to pozwalają, to się świetnym sposobem na błyskawiczne spalanie zbędnych kalorii są treningi interwałowe, charakteryzujące się ćwiczeniami z maksymalnym wysiłkiem w krótkim czasie, co daje długotrwałe pobudzenie metabolizmu. Więcej znajdziesz na

Odpowiednia suplementacja

W redukcji tkanki tłuszczowej niezastąpione są również suplementy diety, które nie tylko przyspieszają spalanie tłuszczu w organizmie, ale również polepszają pracę narządów odpowiedzialnych za procesy trawienia.

Takie suplementy jak Calominal, który zawiera chitozan, związek wiążący ze sobą duże ilości lipidów i będący substancją niepodlegająca trawieniu powodują, że tłuszcz zostaje szybko wydalony z organizmu.

Istnieją również suplementy bogate w składniki naturalne, takie jak ostrokrzew paragwajski, ziele karczocha czy ostryż długi, które nie tylko przyspieszają spalanie tłuszczu, ale również skutecznie wspomagają pracę wątroby.

Suplementacja w przypadku pobudzania metabolizmu jest niezwykle istotna i w połączeniu z nawet umiarkowaną aktywnością fizyczną daje świetne rezultaty odchudzające.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*