Szukaj

Co to jest STARTUP?

Startup’ami można nazywać młode firmy, które dopiero co rozpoczynają swoją działalność. Jednak w porównaniu to tradycyjnych odróżnia je cel:

– firmy mają za zadanie zarabiać pieniądze,
– startupy są swoistego rodzaju eksperymentem

Startupy charakteryzuje ciągłe poszukiwanie i nieustanne zmiany, które ostatecznie mają prowadzić do wypracowania modelu biznesowego i rozpoczęcie generowania stałego dochodu.

Czy startup skazany jest na porażkę?

Niektórzy twierdzą, że firma, która nie korzysta z przemyślanego i wypracowanego wcześniej modelu biznesowego skazana jest na klapę, a jej inwestorzy na straty. Nie jest to jednak regułą, czego przykładem są jedne z największych i najbardziej znanych współcześnie firm – które zaczynały jako startupy – takie, jak: Google, Amazon, czy Facebook.

Droga biznesowa, która nie była „badana” przez nikogo innego na pewno kryć będzie wiele niebezpieczeństw i ślepych uliczek, jednak – jak pokazują przykłady – czasem ona właśnie może być tą do wielkiego, międzynarodowego sukcesu.

Startup
Startup

Jak działają startup’y?

Fundamentem startup’ów jest innowacja, która może być dla nich drogą do sukcesu lub wręcz przeciwnie, drogą na samo dno. Dzięki owej innowacji startup ma jednak możliwość przebicia się przez – czasem bardzo silną i obecną na rynku od dłuższego czasu – konkurencję.

Do rozpoczęcia działalności w tym modelu zachęcają również niższe koszty na start. Szczególnie atrakcyjne mogą być one dla młodych ludzi, którzy nie mogą pozwolić sobie jeszcze na duże inwestycje. Obarczone dużym ryzykiem startup’y często kończą się niepowodzeniem, jednak nawet w tym przypadku, zdobyte na takim gruncie doświadczenie może okazać się bezcenne w kolejnych projektach.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*