Szukaj

Czy warto pracować w sektorze IT?

Z roku na rok na rynku pracy przybywa miejsc dla specjalistów z szeroko rozumianej gałęzi zwanej IT. Dla absolwentów uczelni technicznych – nawet tych, którzy do wybitnych żaków nie należeli – niezwykle podbudowujący jest fakt, że specjalistów z dziedziny informatyki ciągle jest za mało, a przyszli pracodawcy najprawdopodobniej będą o nich zabiegać bardziej, niż w przypadku ich kolegów, którzy zaszczycili gmachy humanistycznych uczelni.

Znajdziesz pracę niemal wszędzie

Dziś trudno w jakiejkolwiek branży obyć nam sie bez komputerów, stąd informatycy i programiści mają ręce pełne pracy. Obojętnie, czy oprócz komputerów Twoją pasją są stare filmy z lat ’50, czy też po godzinach lubisz „poprzerzucać” sztangi, informatyk potrzebny jest wszędzie tam, gdzie są komputery i systemy informatyczne. A tych jest pod dostatkiem niemalże w każdej branży.

Branża IT
Branża IT

Praca w sektorze IT

Oprócz możliwości, a nawet potrzeby ciągłego rozwoju, praca w sektorze IT pozwala na zarabianie bardzo atrakcyjnych pieniędzy, o których jedynie pomarzyć mogą przedstawiciele innych branży. Standardem jest pensja rzędu 3 000 zł, a zarobki doświadczonych specjalistów wynoszą nawet 7 000 zł i więcej. Na szczególnie dobre oferty mogą liczyć ci specjaliści, którzy będą wykonywać zlecenia zagraniczne.

Praca w sektorze IT, to nie tylko dobra płaca, ale również możliwość, a nawet wymóg ciągłego rozwoju. Dla osób, które nie lubią się nudzić i chcą być na bieżąco z wszelkimi nowinkami technicznymi, trudną zatem o lepszy „fach”.

Czy warto się przebranżowić na IT?

W świetle ogromnego zapotrzebowania na rynku pracy, ciągłego rozwoju branży, a także bardzo przyzwoitych zarobków, przebranżowienie może być dla wielu osób bardzo atrakcyjnym pomysłem. Jeśli lubisz nowe technologie, zawsze ciągnęło Cię coś do informatyki lub po prostu chcesz zmienić pracę na lepszą, spróbuj! A może odnajdziesz zawód, który przestanie być dla Ciebie tylko pracą, a stanie się prawdziwą pasją.

Na czym polega i jak działa STARTUP?

Startup’y w Polsce zadomowiły sie już na dobre, a ich uczestnicy, pomysłodawcy, czy organizatorzy, to osoby, które nie tylko chcą podążać za chwilową modą, a takie, które mają innowacyjne pomysły i szukają sposobu na sukcesywne wdrożenie ich w rzeczywistość.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*