Szukaj

Jak wypożyczyć auto i nie dać się naciągnąć?

samochód

Wynajmując auto możemy narazić się na szereg pułapek, które tzw. małym druczkiem, zapisane są w nieczytanych przez nikogo umowach. Jak uchronić się przed dodatkowymi kosztami wypożyczając auto? I na co zwrócić uwagę? Sprawdźmy.

„Pułapki” wypożyczalni aut

Z „pułapkami” przy wypożyczaniu aut spotkać się mogą zwykle ci klienci, którzy z braku czasu lub też ostrożności, zaniechują czytania umów przed wypożyczeniem samochodu. Czyhają na nich wtedy całkiem zaskakujące kruczki, które objawiają się w horrendalnych opłatach za uszkodzenia, wysokie ubezpieczenia, czy też absurdalne dodatkowe naliczenia za przekroczenie dziennego limitu kilometrów. Jak uniknąć tych niebezpieczeństw?

Czytajmy umowy

Podstawą do uniknięcia dodatkowych opłat jest oczywiście czytanie umów. Zawsze, jeśli oferta danej wypożyczalni wyda nam się mało atrakcyjna, możemy zwyczajnie znaleźć inną. A jeśli nie mamy takiej możliwości, to zapoznanie się z umową, pozwoli nam w dużej mierze na uniknięcie dodatkowych opłat – gdyż będziemy świadomi, za co są one naliczane. Dlatego jeszcze raz powtórzmy: czytajcie umowy! A z pewnością, wynajmując kolejne auto, będziecie czuli się pewniej w zakresie jego użytkowania.

Zweryfikujcie stan auta

W tym zakresie łatwo jest o nadużycia – i to nawet niekoniecznie ze złej woli wypożyczającej firmy. Dlatego przed wyruszeniem w drogę dokładnie zweryfikujcie stan auta. Nie obawiajcie się wykonać nawet zdjęcia przy osobie zdającej samochód. W razie usterek poproście o wykonanie stosownych zapisów w karcie auta. Zdjęcia i dokumenty posłużą Wam jako dowód przy sprawach spornych.

Odpowiednia wypożyczalnia – wypożyczalnia samochodów Sierpc

Wypożyczając auto wybierzcie sprawdzoną wypożyczalnię, która cieszy się pozytywnymi opiniami. Nie zawsze będzie to jednak ta o globalnym zasięgu. Lokalne wypożyczalnie (wypożyczalnia Sierpc) cechują się przyjaźniejszą polityką w stronę konsumenta i – co ważne atrakcyjnymi cenami. Mała wypożyczalnia aut Sierpc może – wbrew pozorom – okazać się znacznie korzystniejszym wyborem.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*