Szukaj

Twój pomysł na własny biznes? Gastronomia fit to dobre rozwiązanie dla pasjonatów dobrej kuchni i zdrowego stylu życia

Jednym z dobrodziejstw wszechobecnej mody na bycie „fit” jest wzrost ogólnej świadomości znaczenia zdrowego stylu życia. Coraz więcej osób zmienia swoje nawyki żywieniowe, rezygnuje z produktów przetworzonych i rozgląda się za tzw. zdrową żywnością. Niestety, popyt wciąż jest tu większy niż podaż. Być może właśnie na tym rynku jest miejsce na Twój biznes?

Twój pomysł na własny biznes? Gastronomia fit to dobre rozwiązanie dla pasjonatów dobrej kuchni i zdrowego stylu życia

Skąd taki popyt na zdrową żywność?

Branża gastronomiczna jest w Polsce całkiem nieźle rozwinięta, jednak nie w przypadku tego wycinku rynku, który zajmują dostawcy żywności niskoprzetworzonej, niskokalorycznej lub przygotowywanej zgodnie z dietą obliczoną na osiągnięcie konkretnego celu sportowego czy sylwetkowego. Wprawdzie pojawiły się już pierwsze firmy oferujące pełnowartościowe posiłki (również z dostawą do domu bądź pracy) skomponowane dokładnie według dziennego zapotrzebowania nie tylko na kalorie, ale i na mikro- oraz makroskładniki, jednak nadal popyt przewyższa podaż i wiele osób jest wręcz zmuszona do radzenia sobie w tym zakresie samodzielnie.

Taka sytuacja nie potrwa długo. Żaden rynek nie znosi próżni. Prędzej czy później pojawi się większa liczba firm gastronomicznych wyspecjalizowanych w tematyce „fit” i spełniających oczekiwania rosnącej liczby klientów. Im szybciej podejmiesz decyzję i wkroczysz do branży ze swoim pomysłem, tym łatwiej będzie Ci zbudować swój własny biznes.

Jak sfinansować założenie własnej firmy?

W tym dość szczególnym dziale branży gastronomicznej liczy się przede wszystkim decyzja, pomysł i jakość wykonania. Jeśli dieta, aktywność fizyczna i zdrowy styl życia to Twoja pasja, masz dodatkowy atut, który może zapewnić Ci sporą przewagę już na starcie. Jednak na początek potrzebować będziesz również pewnych środków. Wprawdzie rozkręcanie takiej małej fit-gastronomii można rozpocząć przy minimalnych nakładach, jednak pewne inwestycje poczynione już na starcie mogą niezwykle przyśpieszyć budowanie marki i dobrych relacji z klientami.

Nie mając własnych środków, powinieneś rozejrzeć się za tymi faktycznie atrakcyjnymi i korzystnymi dla Ciebie sposobami finansowania. Kredyt czy pożyczka bankowa mogą być pomocne, ale lepszym rozwiązaniem są produkty stworzone z myślą właśnie o kimś takim, jak Ty. Zanim wybierzesz się do banku, sprawdź ofertę pożyczek unijnych. Jeśli nie zainteresuje Cię sama pożyczka, to być może wybierzesz inną formę finansowania, np. poręczenie lub wejście kapitałowe?

Sprawdź, nie czekaj. Nie daj się wyprzedzić innym!

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*